Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mariusz Rufkiewicz wycisnął 233kg i pobił rekord Polski

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. Rufian Team

Mistrzostwo Polski dla Mariusza Rufkiewicza, mieszkańca Jankowa, to za mało. Podjął walkę z 233 kg i ją wygrał zapisując tym samym na swoje konto rekord Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

W dniach 15-16 marca w Tarnobrzegu odbywały się XXIII Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do zawodów stanęło się 215 zawodników w tym 45 kobiet z 35 miejscowości, wśród których byli mieszkańcy Jankowa Mariusz Rufkiewicz i Mateusz Rufkiewicz  z Teamu  " STOWARZYSZENIE SPORTÓW SIŁOWYCH  RUFIAN".   W sobotę po rywalizacji kobiet przyszedł czas na boje seniorów. Mateusz zmierzył się z dużą konkurencją w kategorii wagowej do 83 kg. W pierwszym podejściu bez większego wysiłku Mateusz wyciska sztangę ważącą 200 kg. Jest to nowy rekord życiowy Mateusza i włącza się do walki o podium. Niestety dwie kolejne próby wyciśnięcia  ciężaru 215 kg nie powiodły się i ostatecznie Mateusz plasuje się na czwartym miejscu tracąc tylko 2,5 kg do trzeciego zawodnika.  

W niedzielę  o godz. 10 swoją walkę  rozpoczął Mariusz Rufkiewicz,  który rywalizował w kategorii masters 40 - 49 lat w wadze do 105 kg. Po pierwszej serii zaliczając ciężar 215 kg Mariusz wychodzi na prowadzenie. W trakcie gdy rywale słabną i nie dają już rady w drugiej serii  po morderczej walce zalicza ciężar 225 kg zyskując tym w oczach konkurencji uznanie. Ale to czego dokonał w trzecim podejściu nikt by się nie spodziewał. Mimo, że Puchar Polski już ma „w kieszeni” Mariusz wyciska  sztangę ważącą 233 kg  ustanawiając NOWY REKORD POLSKI w kat. masters 40-49 lat w  wadze 105 kg. Mariusz zostaje po raz czwarty z rzędu Mistrzem Polski i posiadaczem dwóch rekordów Polski. Wyjazd zawodników na Mistrzostwa Polski był możliwy dzięki pomocy finansowej pana Edmunda Olesińskiego.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej