Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Harcerze z Pomierzyna w akcji sadzenia Dębu Wolności na 100-lecie Niepodległości

  • Napisane przez  Dh. Sylwia Tillack

Harcerze z próbnej drużyny harcerskiej z Pomierzyna zostali poproszeni przez Nadleśnictwo Kalisz Pomorski o pomoc podczas akcji sadzenia drzew. Zareagowali z pełnym entuzjazmem, bo harcerze lubią być potrzebni, a zgodnie z prawem harcerskim  harcerz miłuje przyrodę oraz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim.

Na miejscu, jeszcze przed sadzeniem, zaznaczono miejsca posadzenia 200 sadzonek klonu jaworu. Przygotowano też list od harcerzy, który z innymi wiadomościami trafił do kapsuły czasu, w nadziei, że za 100 lat ZHP dalej będzie zrzeszać młodych ludzi, pokazując im drogę wszechstronnego rozwoju.  Następnie rozdano kotyliony i przewiązano wstążki na sadzonkach świerku, które były upominkiem Nadleśnictwa dla uczestników akcji.

Oficjalnie akcję rozpoczął sygnał rogu myśliwskiego i słowa Nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz Pomorski Huberta Kozaka. Harcerze dumnie prezentowali się podczas zarysu historycznego odzyskania Niepodległości w prezentacji Macieja Rydzewskiego. Potem żywo zaangażowali już w działania przy Dębie Wolności i sadzeniu z innymi uczestnikami klonu jawora. Po pracy na każdego czekała gorąca herbata i przepyszna grochówka.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej