Przedszkolaki z Drawska Pomorskiego na wycieczce w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

  • Napisane przez  Paulina Dorociak
Przedszkolaki z Drawska Pomorskiego na wycieczce w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

Dnia 04.10.2018 r. Przedszkolaki z Drawska Pomorskiego  brały udział w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Uczestniczyło 41 dzieci z Przedszkola w Drawsku Pomorskim, a dokładnie 21 dzieci czteroletnich z grupy „Misie” oraz 20 dzieci pięcioletnich z grupy „Pszczółki” wraz z opiekunami.

Wyjazd rozpoczął się około 90 minutową podróżą autokarem, która już sama w sobie była świetną przygodą dla dzieci. Prawdziwe zajęcia przyrodnicze rozpoczęły się w salach edukacyjnych i pracowniach dostępnych w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Dzieciom udało się odwiedzić dwie sale leśne, salę akwarystyczną, salę odnawialnych źródeł energii oraz salę wodną.

Sale leśne przeniosły nas w cudowny ekosystem pełen natury i zieleni, gdzie uczestnicy mogli doświadczyć między innymi: omówienia pięter lasu, sprawdzić się w quizie "co to za drzewo?", dowiedzieli się jak drzewo transportuje wodę oraz jak odczytać wiek drzewa, obejrzeli makietę łąki oraz mieli możliwość spacerowania po sztucznym bagnie. Poprzez „magiczne” okulary dzieci dowiedziały się jak widzą zwierzęta oraz jakie wydają odgłosy.

Sala akwarystyczna to raj dla każdego przedszkolaka - w zamkniętych środowiskach żyją tam ryby oraz inne organizmy, funkcjonujące na co dzień w jeziorach oraz rzekach, występujących w naszym regionie.

Kolejnym punktem wycieczki była Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii, gdzie w przystępny dla dzieci sposób przedstawione zostały zasady działania energii wiatrowej, energii słonecznej - Radiometr Crookesa, energii wodnej, prądnica oraz biomasa. Okazało się, że pracownia OZE to otwarte pole do nauki, doświadczeń i wspólnej zabawy.

Ostatnim punktem wycieczki była sala wodna, gdzie został zaprezentowany lewitujący kran, działanie pryzmatu oraz siły odśrodkowej. Uzyskaliśmy tam odpowiedzi na pytania: jak powstaje wir wodny? Jak tworzy się fala morska?

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku to przepiękny obiekt położony nad brzegiem jeziora, którego sale edukacyjne i zgromadzone w nich eksponaty pozwalają nie tylko poznać tajemnice wody i lasu, ale przede wszystkim - umożliwią doświadczanie piękna i różnorodności polskiej przyrody, tak często niezauważanej w codziennym pośpiechu.

Wyjazd przedszkolaków sfinansowano ze środków gminy Drawsko Pomorskie.Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto