Jakiego domku letniskowego nie ubezpieczysz?

  • Napisane przez  insurancechoice.co.uk
Jakiego domku letniskowego nie ubezpieczysz?

Ciekawym pomysłem na inwestycję jest budowa domku letniskowego na działce poza miastem, gdzie można przy okazji przyjemnie spędzić urlop lub weekend. Tego typu obiekty najczęściej buduje się w lasach, nad jeziorem lub rzeką, z dala od innych zabudowań. Nietrudno więc, by chatka padła łupem złodziei lub stała się ofiarą pożaru czy zalania. Są to powody, dla których warto zatroszczyć się o dobre ubezpieczenie.

Decydując się na zabudowę działki letniskowej, trzeba liczyć się z wysokimi kosztami. Oprócz ceny działki i kosztów wzniesienia konstrukcji doliczyć trzeba jeszcze ceny, jakie przyjdzie nam zapłacić za meble, sprzęty RTV i AGD i inne wyposażenie. Jakby to wszystko podliczyć, robi się z tego całkiem duża kwota, dlatego osoba rezygnująca z zabezpieczeń i polis świadomie bierze na siebie ryzyko strat i zniszczeń.

Upewnij się, że spełniasz wymogi

Towarzystwa ubezpieczeniowe określają w warunkach umowy, jakie domki letniskowe mogą zostać objęte ochroną, a jakich ubezpieczyć się nie da. Jeśli nie spełniasz wymogów, to w razie powstania szkody nie otrzymasz odszkodowania lub jego wysokość zostanie znacznie obniżona. Aby ustrzec się tego typu sytuacji jeszcze przed podpisaniem umowy zapoznaj się ze stawianymi przez ubezpieczyciela wymogami, aby w razie tragedii uniknąć niemiłego rozczarowania.

Wymagane jest, by domek posiadał fundamenty a wszystkie otwory, jakie się w nim znajdują, zabezpieczone były w taki sposób, aby przedostanie się do środka bez użycia siły czy narzędzi było niemożliwe. Do wykupienia polisy zabezpieczającej domek przed kradzieżą często niezbędne jest też udowodnienie, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by utrudnić potencjalnemu złodziejowi przedostanie się do środka, czyli zamontowaliśmy rolety antywłamaniowe i podwójne zamki.

Kiedy nie dostaniesz odszkodowania?

Czasami spotkać się można z różnego rodzaju wyłączeniami od odpowiedzialności. Zależą one od towarzystw, jednak często się ze sobą pokrywają. Zazwyczaj więc odszkodowanie nie jest przyznawane, gdy dojdzie do przeciekania na skutek nieszczelnej instalacji lub pękania mrozowego w nieogrzewanym obiekcie. Trzeba też pamiętać, że podstawowa oferta ubezpieczenia dla domku letniskowego dotyczy murów i stałych elementów konstrukcji, a całą resztę, w razie chęci, można objąć dodatkową ochroną.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto