I czaplinecki rajd rowerowy "NIEPODLEGŁA" - relacja

  • Napisane przez  Janina Gąszcz
I czaplinecki rajd rowerowy "NIEPODLEGŁA" - relacja

Grupa zapalonych rowerzystów w miniona niedzielę wzięła udział w wyjątkowym rajdzie rowerowym pn. I Czaplinecki Rajd Rowerowy ,,Niepodległa”, który przebiegał ulicami miasta, drogami gminnymi i powiatowymi w miejscowościach: Czaplinek, Świerczyna, Rudki, Zdbice, Szwecja, Sypniewo, Nadarzyce, Borne Sulinowo, Łubowo, Czaplinek. Rowerzystów przywitał burmistrz Czaplinka Adam Kośmider. Start poszczególnych grup nastąpił z Rynku o godz. 8:00, długość trasy rajdu wynosiła 111 km. Pod eskortą Straży Miejskiej oraz zapleczem technicznym i medycznym wyruszyli z Rynku.
Na trasie pod Pomnikami Pamięci uczestnicy rajdu zapalali znicze, by upamiętnić tych, którzy walczyli o naszą wolność i za nią oddawali życie, a krótką historię pamięci o wydarzeniach z okresu walk czytał Bogumił Sobczyński z Bydgoszczy. Podczas rajdu czekał na wszystkich gorący posiłek i zasłużony odpoczynek.


Zakończenie nastąpiło na Cmentarzu Komunalnym w Czaplinku, gdzie ks. Tomasz Żmich odprawił modlitwę w intencji poległych, a Burmistrz Czaplinka wyraził ogromne wyrazy uznania dla uczestników rajdu za pokonanie trudnej trasy i udział w uczczeniu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po hymnie złożono kwiaty i zapalono znicze pod Pomnikiem Żołnierza.
W rajdzie uczestniczyło 32 rowerzystów, każdy uczestnik otrzymał koszulkę i pamiątkowy medal, na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie.
Organizatorzy dziękują służbom porządkowym za zabezpieczenie trasy, za współorganizację rajdu Panu Janowi Dymeckiemu, Markowi Dyśkowskiemu oraz Bogdanowi Stępińskiemu, a wszystkim uczestnikom za udział i serdeczną atmosferę.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto