Kolejne sale dydaktyczne w drawskim oddziale ZPET

  • Napisane przez  SP
Kolejne sale dydaktyczne w drawskim oddziale ZPET

11 września 2018 r. o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej części pomieszczeń Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, mieszczącej się w Drawsku Pomorskim przy ulicy Seminaryjnej 2.

Podczas otwarcia obecni byli m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janina Jung, dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Drawski oraz rodzice dzieci uczęszczających do placówki.


Przeprowadzone inwestycje pozwoliły na utworzenie dwóch sal dydaktyczno-wychowawczych oraz trzech pomieszczeń do zajęć rewalidacyjnych i logopedycznych. Sale zostały wyposażone w nowe pomoce dydaktyczne, które są niezbędne do prowadzenia terapii wychowanków.
Rozwój Placówki był procesem wieloetapowym, który w Drawsku Pom. jest na finiszu. Odpowiadając na potrzeby dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, zostały wyremontowane i zagospodarowane wszystkie pomieszczenia. Dostosowanie sal daje podopiecznym możliwość nauki i terapii w profesjonalnych warunkach. Jest to kolejny krok do poszerzenia wachlarza zajęć rewalidacyjnych i rehabilitacyjnych.
Kilka lat temu pomysł wyremontowania całego budynku przy ulicy Seminaryjnej 2 wydawał się nierealny, jednak determinacja i upór wielu osób i instytucji sprawiły, iż mamy szkołę na miarę XXI wieku.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto