Początek szkoły w…Rimini

  • Napisane przez  SP
Początek szkoły w…Rimini

Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019 we włoskich klimatach. W wycieczce do tego kraju w pierwszym tygodniu września uczestniczyli głównie uczniowie klas maturalnych oraz klas drugich pod opieką nauczycielek – organizatorki wyjazdu Mirosławy Kacperskiej, Danuty Stempień i Zyty Bogacz.

Zwiedzili Florencję, Rzym, Watykan, Rimini i Wenecję. Podczas podróży młodzież i opiekunowie podziwiali piękne krajobrazy, malownicze budowle na wzgórzach oraz egzotyczną roślinność.

Pierwszym miastem na trasie wycieczki była Florencja, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Bazylikę Santa Croce, Katedrę Santa Maria del Fiore, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium z Drzwiami Raju. Spacerowali po placu Piazza Della Signoria i Moście Złotników.

Następne dwa dni zarezerwowane były na Rzym i Watykan, gdzie papież Franciszek udzielił im błogosławieństwa. Później zwiedzili Panteon, przeszli po Schodach Hiszpańskich, odpoczywali przy Fontannie di Trevi, udali się do Koloseum, zobaczyli także Łuk Konstantyna i Forum Romanum na wzgórzu Palatyn.

W kolejnym dniu zwiedzali Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską, Bazylikę Św. Piotra. Modlili się w różnych intencjach przy grobie Świętego Jana Pawła II. Późnym popołudniem udali się do Rimini nad Adriatykiem, a następnego dnia podziwiali uroki Wenecji.

Wycieczka obfitowała również w nowe doświadczenia kulinarne – kuchnia włoska w różnych odsłonach przypadła wszystkim do gustu.

Tak niecodzienny początek roku szkolnego dostarczył uczniom wielu ciekawych doświadczeń i nowych wrażeń. Zdobyta wiedza przyda się z pewnością podczas lekcji geografii i historii.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto