Jak korzystnie wynająć auto osobowe lub dostawcze?

  • Napisane przez  READYrent Szczecin
Jak korzystnie wynająć auto osobowe lub dostawcze?

W życiu zdarza się wiele sytuacji, w których potrzebujemy wynająć samochód. Podczas wakacji, w innym mieście czy w innym kraju, gdy nie dysponujemy swoim samochodem, dla komfortu podróżowania wynajem samochodu może się przydać. Wypożyczać można też auta dostawcze, co przydatne jest zwłaszcza przy przeprowadzkach i prowadzonych remontach. Wynająć możemy nawet lawetę - to opcja głównie dla osób sprowadzających samochody z zagranicy. Jak korzystnie dokonać wynajęcia pojazdu? Na jakie kwestie trzeba w takim przypadku zwrócić szczególną uwagę?

Wynajem auta osobowego

Na potrzeby prowadzenia podróży służbowych, w zamian za samochód oddany do serwisu, czy na wakacjach wypożyczenie auta osobowego może być doskonałym wyborem. Wynajem aut Szczecin na przykład oferuje różnego rodzaju samochody dla klientów prywatnych i firmowych. Przy ich wypożyczeniu warto sprawdzić, jakie samochody są do dyspozycji wypożyczającego i czy są to samochody stosunkowo nowe, z ważnym przeglądem i ubezpieczeniami.

Czasem dobrą opcją będzie wynajem busów kilkuosobowych, które pozwolą na przykład na wyjazd całą rodziną czy grupą znajomych na urlop w góry, nad morze czy na Mazury. Dobrze by było, aby taki samochód miał na swoim wyposażeniu dodatkową nagrzewnicę, zwłaszcza przy wyjazdach zimowych oraz sprawnie działającą klimatyzację, jeśli wynajmujemy go w środku gorącego lata.

Wypożyczamy auto dostawcze

Nieco inne podejście trzeba prezentować, jeśli interesuje nas wynajem auta dostawczego. Wypożyczalnia aut dostawczych Szczecin oferuje dajmy na to swoim klientom busy dostawcze na wynajem - komfortowe i użyteczne. Przydają się one podczas przeprowadzki, transportu materiałów czy do zaopatrywania firmy w produkty do dalszej odsprzedaży. Dostępne są atrakcyjne pakiety wynajmu - to dobra opcja dla osób, które chcą wynająć auto dostawcze w dłuższym terminie.

Wynajem auta dostawczego powinien być poprzedzony skontrolowaniem ofert na lokalnym rynku. Musimy wiedzieć, na jak długo taki pojazd będzie nam potrzebny i co właściwie chcemy nim przewozić.

Klienci prywatni najczęściej wynajmują auta dostawcze po to, aby samodzielnie zorganizować przeprowadzkę albo przewieźć kupione prywatnie meble czy sprzęty na duże odległości. Niektóre wypożyczalnie dają możliwość wynajęcia auta dostawczego wraz z kierowcą, ale trzeba liczyć się wówczas z wyższym kosztem całej usługi.

Dla klientów firmowych auto dostawcze może być potrzebne w wielu różnych sytuacjach, np. w przypadku chęci dostarczenia większej partii towarów do sklepu. Być może początkujący handlowiec nie ma jeszcze własnego dostawczaka, dlatego chce wynająć takie auto z wypożyczalni i móc z niego korzystać w dowolny sposób. Z wynajęciem auta dostawczego z  wypożyczalni samochodowej wiążą się pewne koszty - usługa jest płatna za dobę wynajęcia. Wynajmując auto o wyższej ładowności automatycznie trzeba liczyć się z wyższymi kosztami niż w przypadku typowych samochodów osobowych. Wypożyczalnie wymagają w niektórych przypadkach wpłaty zwrotnej kaucji przy wynajmie pojazdu.

Laweta do przetransportowania auta

Niekiedy w ofercie wypożyczalni samochodów jest też możliwość wynajęcia lawety. To oferta dla tych klientów, którzy chcą na przykład sprowadzić auto z  zagranicy czy z innego miasta w Polsce, ale nie jest ono na tyle sprawne, aby dojechać do miejsca przeznaczenia „na kołach”. Usługa wynajem autolawety Szczecin na terenie miasta może być wykorzystana także i do przewiezienia maszyny do wybranego punktu, a niekoniecznie tylko samochodu osobowego lub dostawczego.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto