Intermarche Drawsko


Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Maciej Rydzewski
Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP w Kaliszu Pomorskim

W dniu 3 września 2018 r. w ogrodzie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 z udziałem grona pedagogicznego, licznie przybyłych zaproszonych gości, w tym delegacji Armii USA, rodziców, a przede wszystkim prawie 400 uczniów, uczących się w 14 oddziałach liceum i technikum informatycznego.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim ma powody do dumy i satysfakcji. Jak stwierdził podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego pan Janusz Garbacz – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, to wiodąca placówka oświatowa szczebla średniego, w której pracują nauczyciele – najwyższej klasy specjaliści w swoich dziedzinach. Pogratulował uczniom klas pierwszych wyboru szkoły. Dyrektor Maciej Rydzewski podkreślił, że w ZSP w Kaliszu Pomorskim uczniowie mogą nie tylko pogłębiać wiedzę i przygotowywać się do matury, ale również rozwijać swoje pozalekcyjne zainteresowania i odkrywać talenty pod kierunkiem nauczycieli pasjonatów, których przedstawił. Podziękował również przedstawicielom władz samorządowych, wojska, służb mundurowych, wyższych uczelni i instytucji współpracujących ze szkołą za współpracę i stworzenie młodzieży bardzo dobrych warunków do edukacji.


Życzenia sukcesów w nauce oraz znalezienia własnej edukacyjnej drogi przez uczniów, a także satysfakcji w pracy nauczycielom złożyli: pan Tadeusz Sochacki – wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego oraz pani Halina Samek – radna powiatu drawskiego.
Po części oficjalnej dyrektor Maciej Rydzewski złożył gratulacje nauczycielce wychowania fizycznego pani Renacie Effenberg – Nawrot z okazji jubileuszu 25 – lecia pracy pedagogicznej. Następnie uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego otrzymali z rąk zastępcy dyrektora Instytutu Technologii Morskich w Szczecinie, dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego, Janusza Garbacza, Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego oraz wiceburmistrza Kalisza Pomorskiego Tadeusza Sochackiego certyfikaty ukończenia kursu programowania C++, uzyskanego w ramach Kontraktu Samorządowego Strefy Centralnej, realizowanego przez powiat drawski. Ponadto najlepsi uczniowie technikum informatycznego, klasy patronackiej Akademii Morskiej w Szczecinie otrzymali upominki ufundowane przez Rektora Uczelni.
Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami, a goście na poczęstunek do gabinetu dyrektora szkoły.
Koordynatorem inauguracji roku szkolnego była pani Joanna Mączkowska, nauczycielka języka polskiego i opiekunka grupy teatralnej „Klepsydra” we współpracy z panami: Konradem Chwastkiem, Karolem Kaliną, Sebastianem Statecznym, Andrzejem Kowalewskim i Krzysztofem Wójciakiem. Obsługę nagłośnienia zapewniły tegoroczne absolwentki szkoły – Karolina i Malwina Cybulskie.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto