Kalisz Pomorski Dożynki Gminne – Giżyno 2018

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
Fot. Aneta Olszacka Fot. Aneta Olszacka

1 września w Giżynie od rana trwały gorące przygotowania i radosne ożywienie związane z organizacją w tej właśnie wsi Dożynek Gminnych. Mieszkańcy znakomicie przygotowali się do tego wyjątkowego święta, wioska pięknie ustrojona witała wszystkich gości. Tegoroczne Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą Polową, którą koncelebrował ks. Proboszcz Kazimierz Serafin. Po Mszy Św. nastąpiło oficjalne przekazanie bochnów chleba z tegorocznych zbóż przez Starostów Dożynek panią Lidię i Marka Maciak. Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Kulbackim i Etatowym Członkiem Zarządu Januszem Garbaczem  podziękowali serdecznie rolnikom za ich trud, ciężką pracę i za ten chleb – symbol dostatku. Do podziękowań przyłączyła się również gospodyni tych dożynek pani sołtys Aneta Jamróz.

Po części oficjalnej na scenie występem Zespołu Tańca Ludowego „Gorzowiacy” rozpoczął się program artystyczny, dalej swoje umiejętności zaprezentowali wokaliści z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim oraz zespoły: Violki, New Hello, My Emeryci i solistka Stanisława Górnik. Zabawę poprowadził zespół NIEOBECNI. Było radośnie, skocznie i wesoło. Dziękujemy za wspaniałe występy. Nie zabrakło również specjalnej atrakcji od Burmistrza Kalisza Pomorskiego – koncertu Zespołu TOP ONE. Licznie zgromadzona publiczność fantastycznie się bawiła w rytmie znanych piosenek.

W międzyczasie przy scenie w wesołej atmosferze odbywały się konkurencje zorganizowane i przeprowadzone przez pracowników Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim. Było dużo śmiechu i zabawy.

Podczas Dożynek tradycyjnie rozstrzygnięty został konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. W tym roku I miejsce zajął wieniec z Pomierzyna, II miejsce z Giżyna, III miejsce z Białego Zdroju, IV miejsce ze Starej Korytnicy i V miejsce z Sienicy oraz dodatkowe wyróżnienie dla drugiego wieńca z Białego Zdroju. Gratulujemy efektu końcowego i ogromnego trudu włożonego w ich wykonanie, a wyszły naprawdę przepiękne.

Wśród dożynkowych atrakcji ku wielkiej radości dzieci znalazła się prezentacja maszyn rolniczych firmy POLDANOR SA, a ku radości wszystkich była możliwość degustacji smacznych potraw przygotowanych przez poszczególne sołectwa naszej gminy.

Piękna pogoda i ogromne zaangażowanie wielu osób sprawiło, że tegoroczne święto rolników stało się okazją do rodzinnego wypoczynku, miłego i radosnego spędzania wolnego czasu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się i wspierali przygotowania Dożynek Gminnych w Giżynie.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto