Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dotacje na piłkę nożną i sporty siłowe w Drawsku Pomorskim przyznane

  • Napisane przez  Paweł Górzyński
Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI

Samorządy w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wspierają organizacje pozarządowe w zakresie realizacji zadań publicznych obejmujących różnorodne sfery życia społeczno-gospodarczego. Wsparcie głównie polega na udzielaniu dotacji na realizację tych zadań, o które mogą ubiegać się organizacje pozarządowe w drodze otwartych konkursów ofert.

Obecnie trwają procedury z rozstrzyganiem konkursów na wsparcie realizacji zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.  W ostatnim czasie rozstrzygnięte zostały następujące konkursy w gminie Drawsko Pomorskie.

W konkursie pn. „Upowszechnianie rozwoju piłki nożnej” przyznano dotacje dla dwóch klubów sportowych z terenu naszej gminy:

  • 1) MKS Drawa – Kabel Technik – dotacja w wysokości 175.000,- zł

Dotacja będzie przeznaczona na szkolenie zawodników oraz uczestnictwo w rozgrywkach ligowych wszystkich drużyn prowadzonych przez klub (10 zespołów, począwszy od żaków do seniorów, występujących w III lidze). W szczególności środki z dotacji będą wydatkowane na zakup sprzętu sportowego, dojazdy na mecze, opłatę sędziów, płace trenerów i pracowników klubu, opłaty licencyjne oraz badania lekarskie;

  • 2) Stowarzyszenie Sportowe „Sokół” Suliszewo – dotacja w wysokości 25.000,- zł

Dotacja będzie przeznaczona na szkolenie zawodników oraz uczestnictwo drużyny w rozgrywkach piłkarskiej klasy A. Środki z dotacji będą wydatkowane m.in. na zakup sprzętu sportowego, dojazdy na mecze, opłatę sędziów, opłaty licencyjne, badania lekarskie oraz na obsługę techniczną i utrzymanie boiska.

W konkursie pn. „Upowszechnianie sportów siłowych” przyznano dotację dla:

  • 1) Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” z Jankowa, w wysokości 10.000,- zł

Dotacja będzie przeznaczona m.in. na organizację turnieju w wyciskaniu sztangi leżąc, udział zawodników klubu w zawodach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim (licencje, wpisowe, transport, noclegi) oraz na zakup sprzętu sportowego i strojów sportowych.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej