Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Calisia Kalisz Pomorski pokonała Mechanik Bobolice 3:2

• Napisane przez  Calisia Kalisz Pomorski

W meczu inaugurującym rozgrywki Klasy Okręgowej Koszalińskiej Calisia Kalisz Pomorski pokonała Mechanik Bobolice 3:2.
Calisia od początku spotkania starała się zagrozić bramce rywali lecz w 12 minucie po stałym fragmencie gry to goście wyszli na prowadzenie. Na odpowiedź miejscowych nie trzeba było jednak długo czekać bo już 2 minuty później po składnej akcji doprowadzili do remisu po golu Literskiego Krystiana. Gospodarze stwarzali kolejne sytuacje po jednej w z nich w 21 minucie wyszli na prowadzenie po bramce Twarkiewicza. W 36 minucie wynik podwyższył Literski K. Mechanik zmniejszył straty w 39 minucie po rzucie rożnym.

W pierwszej połowie Literski K. mógł skompletować hattricka lecz tym razem piłka po jego strzale trafiła w słupek. Po przerwie w drużynie gospodarzy było widać brak sił i to zawodnicy z Bobolic prowadzili grę, próbowali wyrównać rezultat spotkania. Najgroźniejsze sytuacje stwarzali ze stałych fragmentów gry, najpierw z rzutu wolnego z problemami ale lepszy okazał się Paszkiewicz, później po rozegraniu rzutu rożnego po ładnym strzale mogli doprowadzić do remisu ale tor lotu piłki głową zmieni obrońca gospodarzy i piłka trafiła w poprzeczkę. Za udany debiut w drużynie Calisii warto pochwalić Łacinnika oraz Radysza, którzy dobrze w komponowali się w zespół. Następny mecz Calisia zagra już w sobotę, na wyjeździe zmierzy się z Lechem Czaplinek.

12' Misztal Kazimierz
14' Literski Krystian (Twarkiewicz Mateusz)
21' Twarkiewicz Mateusz (Literski Krystian)
36' Literski Krystian (Twarkiewicz Mateusz)
39' Małyszek Dominik

Calisia: 27. Paszkiewicz Tomasz - 18. Wasiak Adrian, 14. Literski Arkadiusz, 7. Pawluczuk Paweł, 21. Łacinnik Tymoteusz - 26. Mikołajczyk Łukasz - 32. Mazur Bogdan (70'), 8. Radysz Dawid, 9. Wasiuta Michał (63') - 42. Literski Krystian (83'), 2. Twarkiewicz Mateusz
Ławka rezerwowych: 3. Plikus Wojciech (83'), 10. Pawluczuk Bartosz, 11. Czarnojan Paweł, 20. Barna Kamil (70'), 44. Stanisławek Kamil (63'), 66. Stąporek Michał
żółte kartki: Paszkiewicz, Literski K., Wasiak