Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Woda w Olesznie – jest informacja w sprawie działań dotyczących jakości wody

  • Napisane przez  Urząd Miejski, 16 WOG, CSWL Drawsko

W dniu 12 lipca w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie Zastępcy Burmistrza Drawska Pomorskiego Marka Tobiszewskiego z dowódcą garnizonu Drawsko płk  Markiem Gmurskim, komendantem 16 WOG ppłk Arturem Prabucki. W spotkaniu wzięli również udział Prezes Zarządu Piotr Matusiak oraz kierownik infrastruktury 16 WOG Jarosław Połetek.

Przedmiotem spotkania było omówienie realizowanych i przyszłych działań zmierzających do poprawy jakości wody w Olesznie.

Ppłk Artur Prabucki poinformował, że 16 WOG uzyskał już specjalistyczną opinię w zakresie koniecznych do realizacji prac przy modernizacji stacji uzdatniania wody w Olesznie. Przygotowano dokumentację projektowo-kosztorysową. Komendant 16 WOG wskazał także, że na remont zostały już zabezpieczone środki finansowe, a aktualnie są prowadzone działania w zakresie wyłonienia wykonawcy robót.

Piotr Matusiak poinformował zebranych, że w trybie pilnym przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej na tym obszarze.

Burmistrz Tobiszewski poinformował, że gmina posiada projekt techniczny wykonania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, a realizacja inwestycji jest uzależniona od możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych.  Poinformował, również, że działania w zakresie inwestycji w Olesznie były omawiane na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej  w Drawsku Pomorskim, która się odbyła w dniu 6 lipca.

W trakcie spotkania poruszono temat stanu nawierzchni drogi w miejscowości. Obecnym właścicielem jest Agencja Mienia Wojskowego, a przejęcie drogi jest procedowane w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Osobnym tematem jest sprawa zgłoszonego do Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim wycieku z oczyszczalni do jeziora Bucierz. Po otrzymaniu zgłoszenia gmina zawiadomiła o tym fakcie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i skierowała na miejsce Straż Miejską oraz inspektora z Referatu Ochrony Środowiska. Z wstępnych informacji z WIOŚ wynika, że oczyszczalnia działa prawidłowo a odprowadzona z oczyszczalni woda pościekowa spełniają odpowiednie normy.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej