Jazda na gazie po Złocieńcu – video z monitoringu

  • Napisane przez  Policja Drawsko
Jazda na gazie po Złocieńcu – video z monitoringu

Nikogo nie trzeba przekonywać, że alkohol jest poważnym zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego. Niestety ciągle zdarzają się kierowcy lekceważący niebezpieczeństwo.
Alkohol zaburza koordynację ruchową, opóźnia czas reakcji. Poważnie wpływa na świadomość i postrzeganie. Dlatego nietrzeźwi kierujący są skrajnym zagrożeniem, zwłaszcza w trakcie dużego ruchu drogowego. Nietrzeźwi często nie są w stanie nawet utrzymać pojazdu w swoim pasie ruchu na prostej, pustej drodze.
Powyższą tezę doskonale ilustruje zdarzenie ze Złocieńca. Kierowca wjeżdżając na rondo na prostym odcinku staranował znak drogowy ustawiony na wysepce.


Na zdarzenie natychmiast zareagował przejeżdżający w pobliżu patrol Policji. Niezwłocznie zatrzymali i poddali kontroli kierowcę niefortunnego pojazdu.
Okazało się, że 47-letni mieszkaniec Złocieńca był nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad 1,4 promila alkoholu we krwi. Podkreślić należy, że do zdarzenia doszło w dniu zakończenia roku szkolnego, gdzie ruch pieszych i pojazdów jest znacząco większy. Na szczęście w chwili zdarzenia na rondzie nie było nikogo poza radiowozem, który podjął interwencję.
Pamiętajmy, ze alkohol jest wrogiem kierowców i pieszych. Chodzi nie tylko o oczywistą odpowiedzialność karną za przestępstwa i cywilną za spowodowane szkody. Przede wszystkim pijani na drodze to ryzyko wypadku, a w konsekwencji śmierci lub kalectwa, tak nietrzeźwego kierowcy jak i osób, które miały nieszczęście uczestniczyć w zdarzeniu z jego udziałem.

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto