Piątkowe popołudnie w Dębsku

  • Napisane przez  Joanna Maliczewska
Piątkowe popołudnie w Dębsku

W piątkowe popołudnie 6 lipca plac zabaw w Dębsku ponownie ożył. Dzięki współpracy świetlicy wiejskiej z sołtysem i radą sołecką zorganizowany został  Festyn Rodzinny. To był dzień z mnóstwem atrakcji. Dzieci i młodzież bawiła się na dmuchanych zamkach, nowym placu zabaw a dorośli integrowali się przy bogato zastawionym stole.

Była tradycyjna grochówka, kiełbaski z grilla oraz  słodki poczęstunek i wata cukrowa. Podczas spotkania gościliśmy Medical Group ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, którzy uczyli i prezentowali podstawy pierwszej pomocy.

Następnie dołączył do instruktor z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury Rafał Michalski, który pomagał stawiać pierwsze kroki na szczudłach. Za to młody Mateusz, podopieczny Pana Rafała na szczudłach chodzi już kilka lat i swoje umiejętności prezentował na szczudłach pneumatycznych. Niesamowitą atrakcją było uczestnictwo w spotkaniu Armii Amerykańskiej. Możliwość obejrzenia i dotknięcia sprzętu bojowego sprawiła ogromną radość nie tylko najmłodszym. Nasi goście chętnie uczestniczyli podczas spotkania w zabawach i konkurencjach. Integrowaliśmy się mimo barier językowych. Spotkaniu towarzyszył także pokaz sprzętu Wojskowej Straży Pożarnej z Oleszna. Strażacy chętnie udostępniali swój wóz zwiedzającym ale także wiele opowiadali o swojej jakże trudnej pracy.

W trakcie trwania całego spotkania odbywały się zajęcia plastyczne, animacyjne i ruchowe. Dzięki zaangażowaniu uczestników spotkania powstała wspólna wielka praca malowana na płótnie oraz spisane zostały ważne sentencje, myśli i motta życiowe związane z Naszą wsią, którą kochamy, bo mieszkamy tu od tak wielu od lat....

Za ogrom  włożonej pracy w przygotowania, pomoc w przeprowadzeniu spotkania, wsparcie finansowe imprezy i zaangażowanie we wszelaką ogólnie i indywidualnie okazaną pomoc pragniemy wszystkim serdecznie podziękować. 

Intermarche Drawsko

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto