Już wiemy dlaczego szynobusy nie jeżdżą na trasie Szczecin – Szczecinek

  • Napisane przez  DSI za GK24.pl
Fot. Archiwum DSI Fot. Archiwum DSI

Od kilku dni docierały do nas sygnały o tym, że są problemy z przyjazdami szynobusów na stacjach kolejowych w powiecie drawskim trasy Szczecin – Sczecinek. Podróżujący są oburzeni, a obrywa się pracownikom np. drawskiej Informacji Turystycznej, którzy w żadnym zakresie nie odpowiadają za obsługę komunikacyjną PKP czy PKS.
Sprawę wyjaśnił Rajmund Wełnic z Głosu Koszalińskiego. Jak się okazuje na trasie kolejowej z Runowa do Szczecinka została jedna para pociągów. Podróżni muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Koleje uruchomiły zastępcze połączenie autobusowe, ale dla większości podróżnych jest ono niedogodne, a co gorsza o nich nie wiedzą, bo kolej nie wywiesiła żadnych ogłoszeń.


Przyczyną jest to, że Przewozom Regionalnym obsługującym połączenie zabrakło szynobusów. Istniejący tabor doznał uszkodzeń w wyniku kolizji z dzikimi zwierzętami i innymi pojazdami i należało go skierować do naprawy.
Od 25 czerwca do 6 lipca jeździ jedna para pociągów. Od 7 do 30 lipca z rozkładu wypadnie jedna para pociągów. Szczegółowy rozkład jazdy wraz z informacjami o zastępczej komunikacji autobusowej jest dostępny na stronie polregio.pl, w zakładkach „dla pasażerów” – „utrudnienia” i „zachodniopomorskie”.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto