Na gorąco - Pożar. Spłonął budynek, samochód i wybuchły butle z gazem

  • Napisał 
Fot. Andrzej Podolak Fot. Andrzej Podolak

Przed godziną 17. (niedziela 24 czerwca) jednostki straży pożarnej z powiatu drawskiego zostały wezwane do pożaru stodoły w Broczynie.
Na miejscu jednak się okazało, że pali się budynek gospodarczy (naprzeciwko budynku straży pożarnej). Jak informują strażacy budynek był cały zajęty ogniem. Wewnątrz znajdowały się urządzenia do wyrobu miodu oraz maszyny stolarskie.

Wybuch

W trakcie pożaru miał miejsce wybuch gazu. Jak się okazało w budynku znajdowały się butle z gazem, które w wyniku wzrostu temperatury rozszczelniły się i wybuchły. Nastąpił także wybuch zbiornika z paliwem.

Spłonął samochód

Pożar był na tyle rozległy, że strażakom nie udało się obronić samochodu dostawczego stojącego bezpośrednio przy budynku. To właśnie w nim wybuchł zbiornik z gazem.

Uratowano stodołę i budynek mieszkalny.

Strażacy skierowali siły do obrony pozostałych obiektów. Na szczęście udało się uratować stodołę i co najważniejsze budynek mieszkalny
Na miejscu siły strażaków z Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Broczyna, Machlin, Siemczyna i Kluczewa – 8 jednostek.

Poszkodowany strażak

Podczas działań ratowniczych jeden ze strażaków z OSP Czaplinek uległ poparzeniom. Na szczęście nie są one wielkie, a życiu strażaka nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto