Zestawy odblaskowe dla dzieci i finał konkursu „NIE PIJĘ, WIĘC ŻYJĘ”

  • Napisane przez  Andrzej Podolak
Zestawy odblaskowe dla dzieci i finał konkursu „NIE PIJĘ, WIĘC ŻYJĘ”

19 czerwca odbył się finał konkursu plastycznego „NIE PIJĘ, WIĘC ŻYJĘ” skierowanego do dzieci z terenu miasta i gminy Czaplinek.
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie ŻAREK, które otrzymało dofinansowanie na realizację zadania publicznego gminy Czaplinek w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pod tytułem „BEZ UŻYWEK – BEZ PROBLEMÓW”.
W realizację konkursu oraz spotkanie z dziećmi zaangażowano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim oraz Komisariatu Policji w Czaplinku.
W ramach konkursu uczestnicy w dowolnej formie plastycznej ukazać mieli skutki prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.


Spośród zgłoszonych prac wyłoniono 40 najlepszych a wręczenie nagród miało miejsce w trakcie spotkań zorganizowanych na terenie Szkoły Podstawowej w Broczynie i Czaplinku.
W trakcie spotkania z dziećmi przeprowadzono pogadankę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w trakcie niebezpiecznych sytuacji a także tragicznych skutków, jakie może nieść za sobą zażywanie alkoholu i innych używek.
W ramach realizacji zadania na rzecz dzieci z terenu miasta i gminy Czaplinek przekazano łącznie 250 zestawów odblaskowych, ulotki informacyjne zawierające porady jak bezpiecznie wypoczywać w okresie wakacji oraz opracowane przez członka Stowarzyszenia Żarek książeczki pt. „PORADNIK MŁODEGO BOHATERA”.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto