Szalony naukowiec wśród licznych atrakcji

  • Napisane przez  Projekt Jezioro Tajemnic
Szalony naukowiec wśród licznych atrakcji

W miniony czwartek 14 czerwca w Czaplinku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się    II    Piknik Naukowy „Jezioro Tajemnic”, którego adresatami byli najmłodsi mieszkańcy Powiatu Drawskiego. Jedną z idei przedsięwzięcia poza dobrą zabawą był rozwój edukacji regionalnejbudowanie więzi i przynależności do regionu wśród dzieci.

Mimo wcześniejszych obaw frekwencja i pogoda dopisały. Na Pikniku bawiło się kilkaset dzieci, które na pamiątkę otrzymały certyfikaty uczestnictwa w II Pikniku Naukowym „Jezioro Tajemnic”.

Piknik ruszył o godzinie 10:00. Wszystkich uczestników ciepło przywitali Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Naczelnik Wydziału Promocji Agnieszka Brzeźniakiewicz. Po powitaniu zabawa ruszyła na całego. Na dzieci czekały zamki dmuchane, malowanie twarzy, balonikowe cudaki, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.

Największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie z szalonym naukowcem, podczas którego  dzieci m.in. mogły latem zrobić  sztuczny śnieg. Przez cały czas trwania Pikniku dzieci zachęcała do zabawy animatorka Vanessa wraz ze swoimi pomocnikami - rybkami Nemo i Minionkiem oraz SpongeBobem -  ulubieńcami z kreskówek. Dzieci rywalizowały w konkursach, szalały na Mini Disco oraz uczestniczyły w konkursie plastycznym pt. „Tajemnicze Jezioro”. Wszystkie dzieci biorące udział w rywalizacjach bez względu na wygraną otrzymały od Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego upominki z logo akcji „Jezioro Tajemnic”.

Wiele emocji wywołało również poszukiwanie „min” ukrytych w ziemi przeprowadzone przez Patrol Saperski z 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca.

Na Pikniku nie zabrakło również słodyczy i domowych wypieków. Do maszyny z watą cukrową stała niekończąca się kolejka, a pysznych ciasteczek i faworków uczestnicy mogli spróbować na stoisku zorganizowanym przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim pod opieką Dyrektora Magdy Madalińskiej. Przepiękne rękodzieła swoich podopiecznych zaprezentowali pracownicy i uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy z Drawska Pomorskiego z Kierownikiem Joanną Orzepowską.

Piknik zakończył się prawdziwą magią kul wodnych.

Uśmiechnięte buzie dzieci, profesjonalne prowadzenie imprezy, piękne dekoracje, różnorodne atrakcje i rodzinna atmosfera sprawiły, że na długo zapamiętamy ten czerwcowy Piknik.

Dziękujemy Dyrektorowi ZSP w Czaplinku Robertowi Patrzyńskiemu za udostępnienie miejsca, a Ambasadorowi Akcji „Jezioro Tajemnic” Dariuszowi de Lorm za udział.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto