Żołnierze ze Złocieńca ćwiczą na Poligonie w Ustce

  • Napisane przez  st.kpr. Radosław Dominowski
Fot. st.kpr. Radosław Dominowski Fot. st.kpr. Radosław Dominowski

2 Kompania Zmechanizowana w terminie 3-15.06.2018 na Poligonie w Ustce bierze czynny udział w największym w tej połowie roku ćwiczeniu na morzu bałtyckim BALTOPS 18.

W 2018 roku odbywa się już 46 edycja największych manewrów morskich na Bałtyku. Polska uczestniczy w BALTOPS już po raz 28. Jest to ćwiczenie międzynarodowe, oparte w głównej mierze na wspólnych działaniach morskich, ze szczególnym uwzględnieniem poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych, wojny minowej, obrony powietrznej oraz operacji desantu morskiego.

Dowódca kompanii por. Karol Jakubowski wraz ze swoimi żołnierzami prowadzi działania związane z obroną wybrzeża morskiego i odparciem desantu morskiego jako siły OPFOR. W ramach przygotowań żołnierze spędzają wiele godzin na bardzo intensywnym i wyczerpujących zajęciach aby na wysokim poziomie zrealizować powierzone zadania. Najważniejsza faza ćwiczenia realizowana będzie przez poddział w terminie 7-12.06.2018 kiedy to rozpocznie się desant morski w wykonaniu żołnierzy armii USA.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto