Finaliści VI edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

  • Napisane przez  Anna Ignacak
Finaliści VI edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Uczniowie drawskiego LO  pokonali kilkadziesiąt szkół w Polsce i znaleźli się w finale ogólnopolskiego projektu ANP.  Jury z ogromną przyjemnością przedstawiło wyniki obrad wskazujące 14 najlepszych projektów społecznych VI Edycji ANP.

Wybór nie był łatwy, z roku na rok  działania wskazują na ogromną kreatywność  i olbrzymie zaangażowanie w życie lokalnych społeczności młodych ludzi.

Uczniowie klasy Ia/c  najpierw uczestniczyli w cyklu warsztatów prowadzonych przez delegatów z ANP, a następnie pod opieką mentora Bartosza Jasyka i dyr. Iwony Kucharskiej oraz Anny Ignacak wykonali serię działań, na które składały się m. n.:

I ZADANIE: film „Nowoczesny patriota w mojej okolicy” – jego bohaterem został p. Wiesław Piotrowski, który wyróżnia się w środowisku lokalnym swoim współcześnie czytanym patriotyzmem i postawą godną naśladowania.

Finaliści VI edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

II ZADANIE: projekt społeczny.

Uczniowie opracowali na bazie diagnozy projekt społeczny pt. „Czyste miasto=czyste sumienie”, w którym podjęli się cyklu działań zmierzających do zwiększenia liczby koszy na terenie gminy Drawsko Pomorskie. W tym zakresie młodzież nakręciła film promocyjny, znajdujący się poniżej. 

Poza tym zrealizowała na mieście hapenning promujący postawę dbałości o środowisko lokalne i podjęła współpracę z Urzędem Miasta, otrzymując wsparcie z jego strony w osobie p. Radosława Głuchowskiego – kierownika Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Dzięki temu na ulicach pojawiło się kilkanaście nowych koszy.

Poza tym młodzież na skutek tej współpracy miała również okazję wizytować Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie.

Efekty swych działań młodzi społecznicy promowali  za pośrednictwem mediów internetowych, a na zakończenie przygotowali materiał podsumowujący, który został przesłany do jury.

Finaliści VI edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to jedna z największych kuźni młodzieżowych projektów społecznych, a zarazem przyszłych elit. Nad projektem pracowali: Weronika Woch, Karolina Pieśla, Wioleta Zaręba, Marcelina Rojek, Julia Kołodziejczyk i Michał Kiełbowicz.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto