Dzień Dziecka i Rodzica. Zobacz zdjęcia i film

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

Dziecięcy świat, pełen kolorów, radości, beztroskich chwil. Taki właśnie powinien być. Dla podopiecznych  Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno-Wychowawczego i Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Kraina” w Gudowie każdy dzień często łączy się z cierpieniem, ze łzami a także z ciężką pracą o lepsze jutro, w którą zaangażowani są rodzice i ich opiekunowie.

Kadra Ośrodka chcąc uczcić Dzień Dziecka, 4 czerwca 2018 r. postanowiła podarować wszystkim podopiecznym jeden wyjątkowy dzień, który mogli spędzić wspólnie z rówieśnikami, bawiąc się, śmiejąc i choć na chwilę zapominając o zwyczajnych obowiązkach. Na przepięknym terenie campingu „Helena” Państwa Paziewskich, pracownicy Stowarzyszenia rozstawili stoły pełne słodkości, wspólnie z animatorami nadmuchali zamki, włączyli wesołą muzykę i… świętowali.

W tym ważnym dla podopiecznych dniu nie mogło oczywiście zabraknąć ich rodziców oraz najbliższych. Do Gudowa przyjechali również podopieczni z Wałcza oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Drawska Pomorskiego. W otoczeniu angażujących ich w różne zabawy pracowników Stowarzyszenia i animatorów dzieci mogły spędzić niezapomniane chwile, które upływały im na beztroskich grach i  zabawach.

Czas ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, a wspomnienia wesoło spędzonych chwil umilą terapeutom momenty codziennej, nierzadko trudnej rzeczywistości, gdy będą musieli ocierać łzy z dziecięcych twarzy i z cierpliwością oraz empatią mobilizować je do ciężkiej pracy. Mamy też nadzieję, że tak samo przyjemnie będą wspominali te wspólne, słoneczne i  radosne godziny rodzice oraz sami podopieczni, że ten wyjątkowy dzień, przywoła uśmiech na ich buziach, gdy będzie im smutno i gdy z mozołem będą pokonywać kolejne bariery na wyboistej drodze swojej niepełnosprawności!

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto