Jak wziąć kredyt hipoteczny żeby nie przepłacić?

  • Napisane przez  lowcakredytow.pl
Jak wziąć kredyt hipoteczny żeby nie przepłacić?

Osoby, które planują zakup nieruchomości zmuszone są często do wzięcia kredytu hipotecznego. Duża konkurencja na rynku finansowym sprawia, że pojawiające się oferty są coraz lepsze i bardziej atrakcyjne dla kredytobiorców. Jak wybrać tę jedyną, która będzie najbardziej optymalna?

Pomoc profesjonalisty

Podpisanie umowy kredytu hipotecznego jest zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat, podczas których miesiąc w miesiąc trzeba spłacać stosunkowo wysoką ratę. Przed złożeniem wiążącego podpisu wielu konsumentów korzysta z pomocy profesjonalistów, czyli brokerów lub doradców finansowych i kredytowych. Osoby te są doskonale zorientowane w aktualnych ofertach w najlepszych bankach, potrafią doradzić, która z nich będzie najkorzystniejsza i najmniej kosztowna. Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się doradztwem kredytowym, w których pracują fachowcy niezwiązani umową z żadnym bankiem. Można więc mieć pewność, że wybrana oferta na prawdę jest najlepsza i najbardziej korzystna.

Porównywarka kredytów

Przed udaniem się do doradcy kredytowego warto zapoznać się z aktualnymi propozycjami kilku banków. Odwiedzanie strony każdego z nich jest czasochłonne i męczące. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rozwiązania, jakim jest porównywarka kredytów (http://www.lowcakredytow.pl). W jednym miejscu otrzymać można komplet informacji dotyczących oprocentowania, RRSO, orientacyjnej raty i kosztach najbardziej atrakcyjnych ofert z wielu banków. Dobra porównywarka jest prosta w obsłudze, intuicyjna, a otrzymane informacje przedstawione są w sposób przejrzysty i czytelny.

Samodzielne poszukiwania

Pomimo wielu dostępnych możliwości, które ułatwiają wybór oferty kredytowej, grono ludzi nadal decyduje się na samodzielne poszukiwania. Rozpoczynają je od dokonania wstępnych kalkulacji, korzystając z kalkulatorów kredytowych dostępnych na stronach internetowych banków. Niektórzy, chcąc oszczędzić czas, wybierają niezależny kalkulator kredytu hipotecznego (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-hipoteczne/). Po wstępnym wybraniu kilku ofert udają się do stacjonarnych placówek banków w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji.

Która metoda jest najlepsza?

Wybór najlepszej oferty kredytu hipotecznego jest niezwykle istotny, bowiem jego konsekwencje kredytobiorca odczuwa przez wiele lat. Warto więc połączyć wszystkie trzy metody, czyli samodzielnie zgłębić temat, wykorzystując do tego informacje dostępne w Internecie, oraz skorzystać z porady fachowców, którzy podpowiedzą, na jakie elementy oferty zwrócić uwagę.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto