Na motorowerze można jechać mając 2,5 promila - udowodnił to kierowca z Kalisza Pomorskiego. Choć do końca mu nie wyszło

  • Napisane przez  asp. szt. Maciej Zieliński
Fot. Archiwum DSI Fot. Archiwum DSI

Dwaj policjanci w czasie wolnym zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę na trasie Kalisz Pomorski – Drawsko Pomorskie. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad 2,5 promila.

Funkcjonariusze, którzy odbywali staż zawodowy w drawskim garnizonie w czasie wolnym jechali samochodem z Kalisza Pomorskiego do Drawska Pomorskiego. W pewnym momencie przed nimi pojawił się motorower, którego kierowca miał wyraźne kłopoty z kontrolą nad pojazdem. Mężczyzna nie tylko jechał zygzakiem, ale i wielokrotnie zjeżdżał na lewą stronę drogi.

Natychmiast zatrzymali kierowcę i wezwali na miejsce patrol. Kontrola drogowa potwierdziła podejrzenia. Motorowerzysta okazał się nietrzeźwy. Urządzenia pomiarowe wykazały ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowcą okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Kalisz Pomorski. Czeka go teraz postępowanie karne. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi nawet do 10 lat.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto