Jak sfinansować kupno samochodu?

  • Napisane przez  kredytowo.org
Jak sfinansować kupno samochodu?

Zakup samochodu – nowego lub używanego – zawsze jest ekstraordynaryjnym, wyjątkowym wydatkiem. Nie każdy z nas dysponuje zapasem gotówki, który pozwala tak po prostu od ręki wejść w posiadanie pierwszego lub kolejnego auta. Dlatego sprawdź, jak najkorzystniej sfinansować zakup pojazdu.

Przemyślana inwestycja

Zanim sprawdzisz ranking kredytów samochodowych kredytowo.org, zastanów się, co jest Ci tak naprawdę potrzebne. Czy konkretny samochód spodobał Ci się jedynie pod kątem wizualnym? To przecież nie jest najważniejsze. Weź pod uwagę takie czynniki jak pojemność silnika, średnie spalanie, rodzaj i cenę paliwa, liczbę drzwi, pojemność bagażnika, koszty eksploatacji czy przebieg (w przypadku używanych aut). Dużo zmienia Twój sposób korzystania z pojazdu – czy jeździsz po mieście, czy głównie po nieutwardzonych drogach; czy jeździsz codziennie czy rzadziej; czy zależy Ci na prędkości, czy raczej na bezpieczeństwie i komforcie.

Być może upatrzony samochód wcale nie jest stworzony dla Ciebie, a lepszym wyborem okaże się coś tańszego i bardziej przystępnego. W przypadku wielu osób zakup samochodu nie jest aż tak priorytetowy, nie trzeba go kupować z dnia na dzień. To sprawia, że zyskuje się czas na oszczędzanie i konsekwentne zbieranie na zakup. Być może dodatkowa praca, premia czy nagroda umożliwią Ci zakup samochodu bez konieczności pożyczania pieniędzy. A jeśli pożyczasz, rób to z głową.

Kredyt samochodowy czy standardowa pożyczka

Samochodów nie kupujemy na co dzień, ponieważ w tym celu trzeba dysponować kilkunastoma czy kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Skąd wziąć na to pieniądze? Zwyczajne chwilówki z pewnością odpadają, ponieważ zakres kwot oferowanych przez instytucje pozabankowe jest po prostu dość niski. Za kilka tysięcy trudno kupić auto w satysfakcjonującym stanie.

Czy dobrym wyborem jest kredyt reklamowany jako samochodowy? Cóż: i tak, i nie. Jako specjalna propozycja dla kierowców wydaje się idealna, ale są pewne haczyki. Otrzymujesz atrakcyjne oprocentowanie i spłacasz zobowiązanie w ratach (sprawdź, jak działa porównywarka finansowa kredytowa.org). Problem w tym, że do momentu uregulowania całej kwoty nie jesteś właścicielem pojazdu, bo jest nim bank. Przyznasz, że to mało praktyczne rozwiązanie. Z drugiej strony, nie przepłacasz za odsetki i cieszysz się możliwością sfinansowania własnego samochodu.

Pozostaje jeszcze kredyt gotówkowy na dowolny cel. Jak sama nazwa wskazuje, to Ty decydujesz, jak rozdysponować kwotą. Możesz wnioskować o więcej pieniędzy, niż potrzebujesz na auto, za to sfinansować na przykład naprawy lub usprawnienia. Nie licz jednak na tak niskie oprocentowanie jak w przypadku specjalnego kredytu samochodowego. Zdecyduj, co jest dla Ciebie najbardziej opłacalne.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto