Środki z programów Maluch+ i Opieka 75+ trafią do naszych gmin

  • Napisane przez  DSI za Piotr Pieleszek ZUW
Środki z programów Maluch+ i Opieka 75+ trafią do naszych gmin

Ponad 120 umów w ramach rządowych programów Maluch+ i Opieka 75+ podpisali wczoraj w Szczecinie wojewoda Tomasz Hinc i w Koszalinie wicewojewoda Marek Subocz. Do gmin i podmiotów niepublicznych z terenu Pomorza Zachodniego trafi łącznie ponad 12 mln zł. Pieniądze trafią także do Czaplinka, Drawska, Kalisza, Ostrowic i Złocieńca.
W ramach programu Maluch + podpisano 73 umowy na tworzenie nowych miejsc opieki dla dzieci do lat trzech przeznaczonych zostanie i na bieżące utrzymanie
Kolejna pula pieniędzy trafi do gmin w ramach programu Opieka 75+. Z tego programu na I półrocze 2018 r. w województwie zachodniopomorskim dofinansowanie dostanie 49 gmin. Program zakłada wsparcie finansowe gmin w zakresie świadczenia usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób samotnych, w wieku 75 lat i więcej.

MALUCH +

  • Czaplinek: 207 tys. zł (liczba miejsc 20 niepubliczne)
  • Drawsko Pomorskie: 249 tys. zł (liczba miejsc 24 niepubliczne)
  • Kalisz Pomorski: 159 tys. zł (liczba miejsc 15 niepubliczne)
  • Złocieniec: 43 tys. zł (liczba miejsc 24 publiczne)

OPIEKA 75+

  • Otrzymały: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Ostrowice i Wierzchowo – łącznie 169 tys. zł.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto