Spotkanie autorskie z Marcinem Tomaszem Kuchto

  • Napisane przez  Piotr Bejnarowicz
Spotkanie autorskie z Marcinem Tomaszem Kuchto

14 maja w kaliskim pałacu odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Tomaszem Kuchto, autorem licznych artykułów i publikacji, dotyczących historii ziemi drawskiej.
Podczas spotkania zaprezentowane zostały dwie książki, których treść odnosi się bezpośrednio do historii Kalisza Pomorskiego: „Dzieje polskiego Kalisza Pomorskiego w latach 1945 – 2010” oraz „Początki polskości. Wybrane wątki z historii powiatu drawskiego w latach 1945 – 1950”.
Autor jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie, przez kilka lat pracował również w kaliskim liceum. Interesuje się historią regionalną, czego przykładem, poza licznymi publikacjami, są organizowane przez niego wycieczki: „Szlakiem Zdobywców Wału Pomorskiego”, czy „Byłym szlakiem Solnym i Bursztynowym”.

Spotkanie autorskie z Marcinem Tomaszem Kuchto


Podczas spotkania pomiędzy autorem i miejscową publicznością wywiązała się żywa dyskusja dotycząca powojennej historii Kalisza Pomorskiego, ubarwiona przez licznie przytaczane przykłady autentycznych losów ludzi, którzy przyjechali na te ziemie w czasach powojennych.
Po zakończonym spotkaniu Marcin Kuchto podpisywał swoje książki, umieszczając na nich dedykację dla każdego czytelnika. Wyżej wymienione pozycje dotyczące historii Kalisza Pomorskiego dostępne są dla czytelników w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto