Znamy laureatów FESTIWALU PIOSENKI PRZYRODNICZEJ 2018

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
Fot. MGOK Kalisz Pomorskim Fot. MGOK Kalisz Pomorskim

Kalisz Pomorski 19 kwietnia 2018 r. rozbrzmiewał piosenką przyrodniczą. Tegoroczny Festiwal Piosenki Przyrodniczej zorganizowany został w ramach zadania „Kalisz Pomorski-Bliżej Natury”. Tego rodzaju działanie edukacyjno-przyrodnicze o ponadlokalnym charakterze  umożliwiło starania Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, bowiem zaproszenie do udziału w konkursie skierowane było do dzieci, młodzieży i dorosłych  z terenu Powiatu Drawskiego, Powiatu Choszczeńskiego i Powiatu Wałeckiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 40 uczestników, w tym również duety rodzinne. Temu wydarzeniu muzycznemu towarzyszyła prezentacja pokonkursowej wystawy fotograficznej „PRZYRODA CHRONIONA – W ARTYSTYCZNYM OKU OBIEKTYWU”,  która została zaprezentowana w Galerii „Za Filarami” przy sali widowiskowej. Piękne fotografie uczestnicy i goście Festiwalu mogli obejrzeć w wolnej chwili w czasie obrad komisji konkursowej. Do udziału w obradach tegorocznego jury zaproszeni zostali : pani Marta Kędzierska – nauczyciel przyrody w SP w Kaliszu Pomorskim oraz pan Lesław Golis (pseudonim Hrabia Fochmann) – wokalista i gitarzysta zespołu BiFF, były członek legendarnego zespołu Pogodno oraz pan Jarosław Kozłowski – perkusista zespołu BiFF oraz zespołu Pogodno. (Należy nadmienić, że zespół  BiFF aktualnie nagrywa swoją trzecia płytę, która niebawem się ukaże, a za swoją pierwsza debiutancką płytę „Ano” zespół otrzymał dwa Fryderyki i miał siedem nominacji do tej nagrody; zespół opracował również m.in.  muzykę do słuchowiska muzycznego „Pestka, drops, cukierek” oraz do filmu „Dżej Dżej”).

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach jury wyłoniło laureatów. Ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy i wspaniałe nagrody, wśród których znalazły się m.in. książki, gry, albumy fotograficzne. Laureaci pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymali specjalnie na tą okazję wykonaną witrażową statuetkę ptaka wykonaną przez uczestników zajęć witrażu artystycznego działającą przy M-GOK w Kaliszu Pomorskim.

Poniżej przedstawiamy laureatów Festiwalu Piosenki Przyrodniczej 2018:

  • W kategorii- szkoły podstawowe kl. I-III:  I miejsce – HANNA SANKOWSKA ze Szkoły Podstawowej w Reczu, II miejsce – TYMOTEUSZ RUMAK z Czaplineckiego Ośrodka Kultury, III miejsce –WERONIKA PACZOS z Czaplineckiego Ośrodka Kultury. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:  GABRYSIA JASNOWSKA i LENA SOROKO ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury, NADIA WIŚNIEWSKA z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim , a wyróżnienia II –stopnia powędrowały do STANISŁAWA CHWASTKA ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie i ZUZANNY HAŃCZARYK z Ośrodka Kultury w Mirosławcu.
  • W kategorii – szkoły podstawowe kl. IV-VI: I miejsce – MARTYNA MACIĄG z Ogniska Artystycznego „PARTES” w Złocieńcu, II miejsce- MARTYNA FRAŃCZAK z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, III miejsce – FILIP WIŚNIEWSKI z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:  ANNA LASKA z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, ZOFIA TYMA ze Studia Piosenki „ESTI” w Wałczu i ANTONINA ZDANOWICZ z Ośrodka Kultury w Mirosławcu.
  • W kategorii – MŁODZIEŻ z SP kl. VII, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce  – MAJA TRZASKAWKA z Drawieńskiego Ośrodka Kultury, II miejsce- WIKTORIA SPIELER z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, III miejsce – NADIA MIAZGA  z Czaplineckiego Ośrodka Kultury. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:  OLIWIA WYSOCZAŃSKA ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury, HANNA DZIATKO z Drawieńskiego Ośrodka Kultury i ADRIAN KOCIUBA  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
  • W kategorii DUET RODZINNY:  I miejsce – MARTYNA FRAŃCZAK i pani MALWINA FRAŃCZAK z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, II miejsce – AMELIA SŁOWIK i pani AGNIESZKA SŁOWIK-MACIEJEWSKA z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, III miejsce – ANTONINA ZDANOWICZ i pani EWELINA ZDANOWICZ z Ośrodka Kultury w Mirosławcu.  Wyróżnienia otrzymały: ZUZANNA HAŃCZARYK i pani MARIANNA HAŃCZARYK z Ośrodka Kultury w Mirosławcu oraz OLIWIA WYSOCZAŃSKA i pani SYLWIA WYSOCZAŃSKA z Ogniska Artystycznego „PARTES” w Złocieńcu.

Organizatorzy Festiwalu - Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim i Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim zadbali o cenne  nagrody. Dziękujemy również za wsparcie innym instytucjom i firmom: Nadleśnictwu Mirosławiec za ufundowanie nagród, Firmie E-CHO za objęcie tegorocznego Festiwalu patronatem medialnym oraz pani Lucynie Ściana za wypożyczenie artykułów do udekorowania sceny.

I tak, mając w sercu prezentowane piosenki, w treściach których przewijała się przyroda,  las, nasze otoczenie o każdej porze roku, zwierzęta, owady, niebezpieczeństwa związane z zanieczyszczeniem i cywilizacją, przeróżne zjawiska pogodowe,  zakończyliśmy Festiwal Piosenki Przyrodniczej 2018. Gratulujemy wszystkim laureatom, a instruktorom i nauczycielom za przygotowanie uczniów.  

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto