Leśna lekcja ekologii

  • Napisane przez  Maciej Wiśniewski
Fot. Radosław Dominowski Fot. Radosław Dominowski

W słoneczny wiosenny poranek wychowankowie Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny wraz z Dyrektor placówki - Magdą Madalińską przybyli do Gawry Cieszyńskiej czyli siedziby Koła Łowieckiego Żbik-Budowo, gdzie po krótkim przywitaniu przez członków zarządu Koła, młodzież oraz myśliwi zostali przetransportowani do lasu w miejsce ostoi zwierzyny.
Lekcję ekologii rozpoczęła chwila zadumy przy leśnej kapliczce Św. Huberta, gdzie sympatyk łowiectwa ksiądz Grzegorz Lach opowiedział uczestnikom historię patrona myśliwych. Następnie w asyście myśliwych przystąpiono do prac łowieckich takich jak porządkowanie paśnika zasilanie pola zaporowego oraz wyrzucanie buraków z podziemnego magazynu.


Podczas tych prac myśliwi objaśniali na czym polega gospodarka łowiecka. Młodzież dowiedziała się że wysiew ziaren zbóż oraz kukurydzy ma swój cel, robimy to po to by skierować wysiłek buchtujących dzików właśnie w to miejsce. Radosław Dominowski, w czasie tych czynności objaśniał, że właśnie w ten sposób myśliwi zapobiegają niszczeniu upraw rolniczych.
Po ciężkiej edukacyjnej pracy młodzież została przewieziona na teren siedziby koła łowieckiego Żbik, gdzie przy wspaniałej atmosferze płonącego ogniska upieczono kiełbaski. Lekcję ekologii jak zawsze zakończyło wspólne zdjęcie oraz wręczenie drobnych upominków od Nadleśnictwa Czaplinek. Działalność edukacyjna, jest jednym ze statutowych filarów działalności Koła Łowieckiego Żbik, które jest zawsze otwarte na wszelkie formy współpracy z najmłodszymi, po to by utrwalać pozytywny wizerunek łowiectwa w lokalnym społeczeństwie. Darz Bór.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto