Intermarche Drawsko


Być artystą w więzieniu? To możliwe. Zwłaszcza kiedy się ćwiczy z Anną Samusionek

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Fot. Maciej Słomka Fot. Maciej Słomka

Dla Wierzchowskiej Grupy Teatralnej z Zakładu Karnego w Wierzchowie weekend był czasem wytężonej pracy, ale też frajdą i przyjemnością.
Pierwszy dzień to warsztaty z Anną Samusionek. Członkowie grupy uczestniczyli w warsztatach aktorskich, które prowadziła pani Anna. Tematem przewodnim zajęć było wyrażanie i wzbudzanie różnorodnych emocji, w zależności od sposobu interpretacji danego tekstu.
Uczestnicy ćwiczyli zdobyte umiejętności na konkretnych tekstach i rolach. Do wspólnych zajęć zaprosili także teatr Inaczej grupy prowadzonej przez Macieja Łukaszewicza pomysłodawcę Laboratorium Teatralnego z Wałcza.
Niedziela to długo oczekiwany koncert w wykonaniu kameralnego chóru żeńskiego „Adwentus” z Podkowy Leśnej. W programie ponad godzinnego występu znalazły się psalmy i inne kompozycje pieśni religijnych. Piękna muzyka i śpiew były przeplatane recytacją wierszy między innymi ks. Jana Twardowskiego i Romana Brandstaedttera, co uczyniła Anna Samusionek tworząc niezwykłą atmosferę spokoju i życzliwości.


Doskonałe głosy chórzystek, w tak nietypowym miejscu jakim jest więzienie, zachwycały wszystkich osadzonych. Początkowa nieśmiałość, przeobraziła się w zdumienie słuchaczy. Wspomnieć należy o solowych wykonaniach Grażyny Szambelan i Dorothy Porawski -Orzechowska, które pozostawiły niezapomniane wrażenia na odbiorcach.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania na ręce Anny Samusionek, Chóru „Adwentus” wraz z jego dyrygentem Panem Mariuszem Gebla oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego wydarzenia w jednostce.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto