Pewne zwycięstwo z beniaminkiem. Calisia Kalisz Pomorski wygrała z Mechanik Turowo 4:0

• Napisane przez  Calisia Kalisz Pomorski

Calisia Kalisz Pomorski wygrała z Mechanik Turowo 4:0. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy w pierwszym kwadransie stworzyli kilka groźnych sytuacji lecz brakowało spokoju w wykończeniu.
Calisia wyszła na prowadzanie w 15', prawą stroną popędził Halamus dograł w pole karne i wynik spotkania otworzył Twarkiewicz. Cztery minuty później mogli cieszyć się już z drugiej bramki. Twarkiewicz zagrał z rzutu wolnego i z bliskiej odległości bramkarza Mechanika pokonał Literski Krystian. W 32' na 3:0 podwyższył Twarkiewicz, piękna akcja lewą stroną dośrodkowanie w pole karne i Mateusz, który zdobył swoją 27 bramkę w tym sezonie.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił, Kaliszanie dalej byli stroną która częściej stwarzała sytuacje bramkowe jednak w drugiej połowie tylko raz potrafili umieścić piłkę w bramce. Piękną asystą popisał się Literski Krystian, którą znakomitym strzałem wykończył Pawluczuk Mateusz. Wynik mógł być wyższy, niestety miejscowi nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Calisia Kalisz Pomorski 4:0 LZS Mechanik Turowo

15’ Twarkiewicz Mateusz (Halamus Norbert)
19' Literski Krystian (Twarkiewicz Mateusz)
32’ Twarkiewicz Mateusz (Literski Krystian)
80' Pawluczuk Mateusz (Literski Krystian)

98. Mielec Adrian - 18. Wasiak Adrian (46'), 16. Halamus Norbert, 19. Kolasiński Radosław, 7. Pawluczuk Paweł - 21. Gromkowski Adrian, 26. Mikołajczyk Łukasz (C) - 11. Głasek Patryk, 42. Literski Krystian, 8. Pawluczuk Mateusz - 2. Twarkiewicz Mateusz
ławka rezerwowych: Grządziel Patryk, Mazur Bogdan (55'), Paszkiewicz Tomasz, Pawluczuk Bartosz (46'), Stanisławek Kamil (80'), Wasiuta Michał (46')

żółta kartka: Literski Krystian