Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Na podwójnym gazie w Czaplinku i Złocieńcu

  • Napisane przez  asp. szt. Maciej Zieliński
Fot. Archiwum Fot. Archiwum

Tylko wczoraj policjanci podejmowali czynności wobec dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich ponadto miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Drugi z kolei oprócz jazdy „na podwójnym gazie” spowodował zdarzenie drogowe.

Patrol składający się z policjanta drawskiej drogówki oraz żołnierza Żandarmerii Wojskowej na jednej z ulic Czaplinka zatrzymał do kontroli samochód osobowy VW Polo. Okazało się, że kierujący nim 42-letni mieszkaniec Czaplinka jest nietrzeźwy. Urządzenie wskazało ponad 1,2 promila alkoholu we krwi. Dalsze sprawdzenia ujawniły, że wobec kierowcy orzeczono zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyznę czeka teraz postępowanie karne, w którym grozi mu nie tylko kara pozbawienia wolności, ale i wydłużenie czasu trwania zakazu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Złocieńcu. Świadkowie poinformowali policjantów o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Na miejscu wstępnie ustalono, że pijany 35-letni mieszkaniec Złocieńca, odpalił motor i po przebyciu kilkudziesięciu metrów stracił równowagę i przewrócił się. Badanie nieodpowiedzialnego „motocyklisty” wykazało ponad 1,8 promila alkoholu we krwi.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości to nie tylko odpowiedzialność karna i dotkliwe kary i zakazy. To przede wszystkim poważne zagrożenie dla każdego, kto może zetknąć się z takim kierowcą jak i dla niego samego. Pijany człowiek za kierownicą nie myśli racjonalnie, ma zaburzoną koordynację ruchową i nie jest w stanie właściwie reagować na zmieniającą się sytuację.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej