Będzie też praca w Łobzie. Powstanie zakład produkcji odzieży roboczej

  • Napisane przez  Łukasz Jucha, DSI
pixabay.com pixabay.com

Za eurofundusze powstanie nowy zakład produkcyjny. Nowy zakład produkować będzie odzież roboczą. Zatrudnienie w nim znajdzie nawet 100 osób.
To dobre informacje do lokalnego rynku pracy, bo bezrobocie w tej części województwa, mimo znacznego spadku w ostatnich latach, nadal należy do największych w regionie. To również dobra informacja dla mieszkńców naszego powiatu z uwagi na większą konkurencję wśród pracodawców.

Spółka Kentaur Production do swej inwestycji wykorzysta unijne fundusze Urzędu Marszałkowskiego. Już w czwartek, 5 kwietnia 2018 roku w Łobzie, przedstawione zostaną szczegóły przedsięwzięcia.  W konferencji prasowej połączonej z przekazaniem umowy o dofinansowanie projektu udział wezmą marszałek województwa Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Jarosław Rzepa, prezes firmy Bernt Dahl oraz burmistrz Piotr Ćwikła.

Zakład ma powstać na terenie podstrefy Łobez Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  W nim wytwarzana będzie odzież roboczą. Profil działalności nie został wybrany przypadkowo. Głównym udziałowcem spółki Kentaur jest bowiem duńska firma Kentaur A/S, która specjalizuje się produkcji takiej właśnie odzieży na rynki europejskie. Uruchomienie zakładu kosztować będzie ponad 10 mln zł. Inwestycję wesprze w ramach Programu Regionalnego Urząd Marszałkowski. To kwota prawie 3,8 mln zł. Środki te pokryją koszty nabycia 5 tys.m2 działki pod nowy obiekt, ale także zrefundują wydatki związane z zakupem innowacyjnego wyposażenia oraz specjalistycznych maszyn.
Całość inwestycji zakończyć się powinna do września 2019 roku. W nowym miejscu zatrudnienie znajdzie aż 100 osób. To doskonała wiadomość dla lokalnego rynku pracy, który od prawie dekady skutecznie stara się walczyć z bezrobociem. O ile w 2010 roku Ziemi Łobeskiej jego stopa wynosiła 31,3%, to w lutym 2018 roku było to 21,2%. Nadal jednak - mimo wyraźnego spadku - należy do największych na Pomorzu Zachodnim.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto