Kupić czy wypożyczyć sprzęt budowlany

  • Napisane przez  dogged.pl
Kupić czy wypożyczyć sprzęt budowlany

Remonty czy budowy - to coś, z czym czasem stykamy się w życiu. Takie produkty jak maszyny budowlane czy dźwigi nie należą jednak do najtańszych. Coraz więcej osób decyduje się więc na skorzystanie z ich wypożyczalni.

Nie jest to złe rozwiązanie, a w większości przypadków jest ono nawet bardziej korzystne - szczególnie, jeśli inwestor planuje tylko jeden remont albo budowę i kupowanie drugiego sprzętu takiego jak dźwigi budowlane jest dla niego zdecydowanie nieopłacalne. Na czas inwestycji można więc wypożyczyć wszystkie potrzebne maszyny, a po jej zakończeniu je zwrócić.

Wynajem sprzętu budowlanego nie tylko dla firm

Warto dodać, że wypożyczalnie obecnie zajmują się nie tylko samym wynajmem tego typu sprzętu, ale również są w stanie transportować dane urządzenia budowlane na miejsce, gdzie realizowana jest budowa. Taka forma wypożyczenia jest również korzystna dla klienta, gdyż nie ponosi on także dodatkowych kosztów (a także stresu) związanego z transportem.

W tej chwili z obecnych na rynku wypożyczalni korzystać mogą zarówno osoby indywidualne, firmy budowlane, jak i konsorcja nadzorujące duże inwestycje. Wypożyczyć można w nich najróżniejszy asortyment - od rusztowań (i innego osprzętu do pracy na wysokości), po urządzenia betoniarskie, specjalistyczne narzędzia hydrauliczne czy nawet maszyny używane do budowy dróg. Niektóre wypożyczalnie sprzętu budowlanego wypożyczają także specjalistyczne narzędzia ogrodnicze. Jeśli więc ktoś, kto buduje nowy dom (albo remontuje stary) chciałby nadać wymarzony wygląd przydomowemu ogrodowi, może skorzystać z okazji i załatwić dwie rzeczy przy jednej okazji.

W tej chwili na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się wypożyczaniem maszyn budowlanych. Większość z nich dokładnie prezentuje swoją ofertę w internecie, co oznacza, że nie ma większego problemu z zapoznaniem się z tym co i za jaką cenę mają do zaoferowania. Mnogość ofert jest oczywiście bardzo korzystna dla klientów - dzięki temu mogą oni dokonywać wypożyczeń na bardzo korzystnych warunkach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Jest to więc chyba ostateczny argument za tym, że w wielu wypadkach nie opłaca się na czas budowy czy remontu kupować własnego sprzętu budowlanego, ale dużo tańszym i dużo bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest korzystanie z opisanych powyżej wypożyczalni. Sama budowa będzie toczyć się bez przeszkód i bez większej różnicy, natomiast portfel inwestora zdecydowanie odczuje ulgę, ze względu na brak konieczności ponoszenia nieopłacalnych i niekiedy absurdalnie dużych (względem skali przedsięwzięcia) wydatków

 

Źródła: 

1. Portal budowlany http://dogged.pl/

2. Wypożyczalnia dźwigów budowlanych http://www.lambor.com.pl/oferta/wypozyczalnia-zurawi/

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto