Szkolenie młodzieży na Strzelnicy Jaworze

  • Napisane przez  Andrzej Kowalewski
Szkolenie młodzieży na Strzelnicy Jaworze

23 marca uczniowie klas pierwszej i drugiej o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach planu planu współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli w praktycznych szkoleniu ogólnowojskowym na terenie Strzelnicy Jaworze. Opiekunami uczniów byli mjr Andrzej Kowalewski i Sebastian Stateczny.
Szkolenie ukierunkowane było na zapoznanie uczniów z budową, rozkładaniem i składaniem oraz obsługą karabinka kbk AK. Zorganizowano punkty nauczania, w których szkolono z zakresu przyjmowania postaw strzeleckich, wykrywania celów, wyznaczania azymutów za pomocą busoli AK oraz wykonywania całokształtu czynności do strzelania. Doskonalono umiejętności nakładania odzieży ochronnej L2 i maski MP5.

Wojskowa Straż Pożarna zorganizowała w terenie realistyczne pole ćwiczeń, gdzie prowadzono pod ostrzałem ewakuację rannego z pola walki. Pogoda tego dnia sprawiła, że można było wykazać się pewnym „hartem ducha” w walce z wiatrem, deszczem i chłodem. Uczniowie mimo nie najlepszej aury z werwą i entuzjazmem doskonalili swoje umiejętności. Dziękujemy żołnierzom i strażakom – Dowódcom, instruktorom, osobom zabezpieczającym szkolenie za opiekę i profesjonalne przygotowanie zajęć dla młodzieży.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto