Brawo: 4 kilogramy haszyszu zabezpieczyli drawscy policjanci.

  • Napisane przez  asp. Maciej Zieliński / podkom. Mirosława Rudzińska
Brawo: 4 kilogramy haszyszu zabezpieczyli drawscy policjanci.

Przejęte od przestępców 4 kg haszyszu i zlikwidowana domowa plantacja konopi indyjskich - to efekt ostatnich realizacji zachodniopomorskich policjantów. Do zabezpieczenia narkotyków o łącznej, czarnorynkowej wartości blisko 100 tysięcy złotych, doszło dzięki funkcjonariuszom z Drawska Pomorskiego i z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie.
Aż 4 kilogramy haszyszu zabezpieczyli policjanci z komendy w Drawsku Pomorskim. To w tym mieście zatrzymali do kontroli pojazd, w którym kierowca przewoził właśnie taki środek odurzający. Mężczyzna usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

Z kolei domowa plantacja konopi indyjskich to efekt realizacji kryminalnych z KWP w Szczecinie. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście krzaków zakazanej rośliny, blisko 50 gramów marihuany oraz amfetaminy. W związku ze sprawą został zatrzymany 41-letni mieszkaniec Szczecina.

Policjanci z Sekcji d/s Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie ustalili, że jeden z mieszkańców Szczecina może posiadać przy sobie narkotyki i wprowadzać je do obiegu. W sprawę zaangażowani zostali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji KWP w Szczecinie, którzy wspólnie z kryminalnymi zatrzymali samochód kierowany przez podejrzewanego. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy kierującym słoiczek z zawartością białego proszku, a po przeszukaniu auta dodatkowo 5 słoików, w których znajdowały się woreczki z poporcjowanym suszem roślinnym. Zatrzymany mężczyzna przyznał, że jest to marihuana i amfetamina. Następnie policjanci przeszukali lokale, w których mieszkał 41-latek. Znaleziono tam kilka gramów marihuany, młynki oraz wagę elektroniczną, a w kolejnym mieszkaniu - uprawę konopi indyjskiej. Policjanci zabezpieczyli tam 12 krzaków nielegalnej rośliny. Zatrzymany został poddany badaniu na dragertesterze. Urządzenie wykazało kilka narkotycznych substancji w jego organizmie.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Szczecin – Śródmieście w Szczecinie przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty popełnienia czynów z art. 178a § 1 kk (kierowanie pojazdem po środkach odurzających) oraz z art. 63 ust. 1 i art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Następnie na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie zastosował wobec wspomnianego podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W obu omawianych sprawach prokuratura i policja kompletuje materiał dowodowy, celem wniesienia aktu oskarżenia do sądu. Za opisywane przestępstwa narkotykowe może grozić do 10 lat więzienia.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto