Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czaplinek uhonorował najlepszych w kulturze i sporcie – relacja z gali

  • Napisane przez  UM Czaplinek
Czaplinek uhonorował najlepszych w kulturze i sporcie – relacja z gali

17 marca odbyła się V już Gminna Gala Kultury i Sportu w Czaplinku. Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Burmistrza Czaplinka - Zbigniew Dudor wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czaplinku - Wacławem Mierzejewskim.

KULTURA

Wręczenie statuetek dla osób nagrodzonych i wyróżnionych rozpoczęto od dziedziny kultury. Dwie nagrody - w kategorii Czaplineckie Wydarzenie Kulturalne oraz Kulturalna Organizacja roku zdobyło Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie. W kategorii Młody Talent Roku nagrodzeni zostali: Dominika Łuczyszyn i Jędrzej Rumak. Nagroda Instruktora Roku trafiła do Magdaleny Urlich, a w kategorii Czaplineckie Pióro Roku nagrodzona została Alina Karolewicz. W kategorii Animator Kultury w Środowisku Wiejskim wręczono dwa wyróżnienia - Irenie Bylicy i Salomei Niedzieli, a nagrodę w tej kategorii otrzymał sołtys Siemczyna - Michał Olejniczak. W kategorii Zespół Roku wręczono również dwa wyróżnienia, które otrzymali - Zespół "Marianki" oraz "Duet Zoriuszka", a nagrodę w tej kategorii otrzymał Zespół Muzyki Chrześcijańskiej "Sela".


Dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury podziękował, nieobecnej niestety na Gali, Agacie Pawłowskiej-Patalan, która otrzymała podziękowanie jako mecenas kultury wspierający działania kulturalne w Czaplinku.
Po wspólnym zdjęciu wszystkich nagrodzonych w dziedzinie kultury, przyszedł czas na wręczenie nagród w dziedzinie sportu.

SPORT

Za osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali: Mateusz Cogiel, Julia Lisowiec, Hieronim Norkiewicz, Jarosław Handel, Daria Bernat, Maja Waszajło, Jakub Zajkowski. Nagrodę w kategorii Trenera Roku otrzymali: Krzysztof Bołdysz oraz Piotr Kibitlewski. Za Działalność na Rzecz Sportu nagrodzeni zostali: Dorota Buca, Filip Skowron, Paweł Kibitlewski, Wojciech Marcewicz. W kategorii Mecenasa Sportu nagrodę otrzymali: Andre Gerstner oraz Maciej Wójcik. Nagroda w kategorii Imprezy Roku trafiła do Klubu Sportowego IRAS za Turniej Piłki Nożnej IRAS CUP. Zespołem Sportowym została drużyna KS IRAS ROCZNIK 2005. W kategorii Pasjonat Sportu nagrodzony został Janusz Ziętkiewicz. Nagrodą w kategorii Przyjaciela Sportu nagrodzony został Eugeniusz Gołdyka.
Utalentowany pianista koncertujący w Europie i Stanach Zjednoczonych pochodzący z Czaplinka, Sebastian Badziągowski, zagrał przepiękny koncert na fortepianie z repertuarem klasycznym oraz muzyki filmowej.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej