Policja ze Złocieńca zatrzymała włamywacza i oszusta

  • Napisane przez  mł. asp. Agnieszka Waszczyk
fot. sxc.hu fot. sxc.hu
Złocienieccy policjanci zatrzymali 36-latka, który w ostatnim czasie dokonał co najmniej 4 kradzieży z włamaniem i kilku oszustw. Decyzją sądu mężczyzna na 3 miesiące trafił do tymczasowego aresztu.
 
Na przestrzeni ostatnich tygodni na terenie Złocieńca nieznany sprawca dokonał kilku włamań między innymi do mieszkania, samochodu i sklepu. Niestety za każdym razem sprawcy z łupami udawało się uciec z miejsca zdarzenia. 
Praca złocienieckich operacyjnych w końcu przyniosła efekt. Funkcjonariusze sprawdzając pozyskane informacje dotarli do 18- latki, która mimo że oficjalnie nie należała do osób zamożnych dysponowała drogimi gadżetami. Okazało się, że drogie perfumy i ubrania oraz inne przedmioty, to prezenty od jej "chłopaka". Policjanci dokładnie przeszukali mieszkanie 18-latki i znaleźli należącą do 36-latka torbę, a w niej kilka przedmiotów pochodzących z kradzieży zgłoszonych w ostatnim czasie.. 
Funkcjonariusze znaleźli również 4 umowy kredytowe, dzięki którym 36-latek wyłudził telefony i laptopy i tablet. Oczywiście nie zamierzał za nie płacić dlatego też w umowach tych umieszczone były niezgodne z prawdą dane o jego zatrudnieniu. 
Mężczyzna dotychczas usłyszał w sumie 8 zarzutów za kradzieże z włamaniem i oszustwa. Decyzją sądu na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu. 
36-latek w przeszłości był już karany za włamania i oszustwa i kilka miesięcy temu opuści zakład karny. Za swoje czyny odpowie więc w warunkach multirecydywy co oznacza, że zagrożenie karą może zostać zwiększone o połowę.
Złocienieccy policjanci traktują tą sprawę jako rozwojową.
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto