Spotkanie z historią Bohaterów Niezłomnych

  • Napisane przez  Andrzej Kowalewski
Spotkanie z historią Bohaterów Niezłomnych

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim 7 marca gościł Kajetan Rajski, pisarz i publicysta, Redaktor Naczelny Kwartalnika „Wyklęci”. Spotkał się z młodzieżą klas mundurowych, pod opieką nauczyciela historii Konrada Chwastka i nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Andrzeja Kowalewskiego.
Podczas prelekcji pan Kajetan Rajski zaprezentował kaliskim Licealistom w ciekawy i przystępny sposób wydarzenia oraz postacie związane z historią polskiego podziemia niepodległościowego po drugiej wojnie światowej. Odniósł się do współczesnych form upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Poruszył nieznane młodzieży wątki związane z walką Bohaterów Niezłomnych o Wolną Polskę. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o ludziach, których tradycję będą kontynuowali w przyszłości jako żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych.

Spotkanie z historią Bohaterów Niezłomnych

Zadawali prelegentowi pytania. Była to dla nich wspaniała lekcja patriotyzmu i trudnej historii współczesnej Polski. Dziękujemy panu Kajetanowi Rajskiemu za profesjonalne i z pasją przeprowadzone zajęcia.
Spotkanie z Redaktorem Naczelnym Kwartalnika „Wyklęci” było kolejnym działaniem prowadzonym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach „Roku dla Niepodległej”, jakim ogłosiło rok szkolny 2017/2018 Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto