Ile kosztują koła do rusztowań – i dlaczego?

  • Napisane przez  zabi.pl
Ile kosztują koła do rusztowań – i dlaczego?

Kółka to jedne z najbardziej praktycznych, a zarazem popularnych części składowych rozmaitych sprzętów, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Rewolucyjny kształt kół pchnął rozwój myśli technicznej już wieki temu, ale to współczesne zdobycze tej dziedziny ludzkiej działalności pozwalają wykorzystać to odkrycie w całej pełni. Koła, kółka i kółeczka, stworzone z rozmaitych tworzyw, wzbogacają liczne mechanizmy i usprawniają działanie wielu urządzeń.

Odpowiednio dobrana para kółek potrafi zdziałać cuda – czyniąc sprzęty i akcesoria mobilnymi, ujmuje pracującemu człowiekowi wiele fatygi, pozwala wkładać mniej wysiłku w konkretne czynności, a niektóre posunięcia w ogóle umożliwia. Sprzętem, który zyskuje wyjątkowo dużo dzięki obecności kółek, są rusztowania.

Więc ile kosztują koła do rusztowań?

Ich obecność nie pozostawia żadnych wątpliwości – gdzie rusztowania, tam też wkrótce rozgorzeją prace remontowe lub konserwatorskie. To dzięki pomocy tych konstrukcji specjaliści mogą wykonywać prace związane z modernizowaniem budynków lub też przywracaniem dawnej świetności temu, co naznaczył ząb czasu. Z pozoru kółka nie wydają się pożądanym dodatkiem do konstrukcji o dosyć dużej wysokości, która powinna być możliwie stabilna by dobrze odegrać swoją rolę i zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy z niej korzystają. Jednak z drugiej strony nie sposób wyobrazić sobie, by ten sam układ belek i podestów montować i demontować niezliczoną ilość razy, gdy tylko sytuacja będzie wymagać przeniesienia rusztowania w inne miejsce.

Zatem ile kosztują koła do rusztowań? Konkurowanie producentów i sprzedawców nie pozwala jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Cena samodzielnego, tradycyjnego koła (wykonanego z metalu i okrytego gumową oponą) to wydatek rzędu kilku złotych. Cena wzrasta, gdy w grę wchodzi podstawa rusztowania: przystosowana do tego, by połączyć kółko z konstrukcją, a jednocześnie zapanować nad jego możliwościami. Taka obudowa może być stała, to znaczy pozwalać rusztowaniu poruszać się w dwóch kierunkach, po jednej linii lub skrętna – czyli pozwalać kołu nie tylko na naturalne korzystanie z powierzchni tocznej, ale też obracanie się wokół własnej osi, czyli poruszanie się we wszystkich dostępnych kierunkach. Ceny kół z obudowami rozpoczynają się w okolicach 50 zł.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto