Intermarche Drawsko


O Medical Camp realizowanym w ramach programu Równać Szanse

  • Napisane przez  Michał Walkiewicz
Fot. Michał Walkiewicz Fot. Michał Walkiewicz

Stowarzyszenie Żarek po raz kolejny realizuje projekt w ramach programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Tym razem projekt nosi nazwę "Medical Camp", a jego tematem przewodnim jest propagowanie i rozpowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy. Młodzież cyklicznie spotyka się w sali konferencyjnej UMiG w Drawsku Pomorskim by doszkalać się w dziedzinie ratownictwa a następnie wiedzę tą przekazywac młodszemu pokoleniu. Do tej pory odwiedzili już: Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie filia Drawsko Pomorskie oraz Przedszkole na ul. Chrobrego w Drawsku Pomorskim.

O Medical Camp realizowanym w ramach programu Równać Szanse

 

W tym miesiącu w planach mają odwiedziny kolejnego Przedszkola. Finał projektu zaplanowany jest w sierpniu tego roku. Celem głównym projektu jest stworzenie warunków do uzyskania przez młodzież umiejętności pracy w grupie, poznania swojego środowiska, poznania swoich mocnych i słabych stron.

Uczestnicy projektu to w większości uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Dzięki ścisłej współpracy z drawską Państwową Strażą Pożarną, Zespołem Szkół PonadGimnazjalnych i Szkołą Podstawową nr.1 w Drawsku Pomorskim projekt zatacza coraz to szersze grono odbiorców pośrednich i bezpośrednich.

O Medical Camp realizowanym w ramach programu Równać Szanse
Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto