Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powiew orientu w kaliskim Liceum

  • Napisane przez  SP
Wspólne zdjęcie z wolontariuszkami Wspólne zdjęcie z wolontariuszkami

Przez dwa tygodnie, od 29 stycznia do 9 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościły dwie wolontariuszki z Chin, w ramach współpracy szkoły z organizacją AIESEC zrzeszającą młodych ludzi z ponad 120 krajów, realizującą projekty edukacyjne o zasięgu globalnym.
Wolontariuszki prowadziły zajęcia, których głównym celem było przybliżenie kultury oraz tradycji Chin, a także doskonalenie języka angielskiego przez uczniów.
Zajęcia z udziałem wolontariuszek wzbudzały duże zainteresowanie, młodzi ludzie mieli do nich wiele pytań. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących Państwa Środka, jak również szansa na obalenie pewnych stereotypów. Uczniowie przyznali, iż tego rodzaju zajęcia motywują ich do intensywniejszej nauki języka angielskiego i pozwalają na zwiększenie wiedzy o świecie.


Studentki pierwszy raz były w Europie i w Polsce, chętnie poznawały nasz kraj oraz region. Miały możliwość poznania bogatej historii i pięknej architektury stolicy Wielkopolski. Walory przyrodnicze oraz piękno Kalisza i Powiatu Drawskiego zrobiły na nich również duże wrażenie. Jedna z dziewczyn nawet powiedziała, że chciałaby zamieszkać w naszym miasteczku i porzucić wielkomiejskie życie w Pekinie. Polska kuchnia też przypadła gościom do gustu.
Studentki prowadziły również zajęcia w przedszkolu miejskim „Bajkolandia”.
Koordynatorem wizyty oraz opiekunem wolontariuszek był nauczyciel języka angielskiego Maciej Tuźnik. Przewodnikiem po Poznaniu był nauczyciel historii, Konrad Chwastek. Realizacja projektu była możliwa dzięki pomocy nauczycielki języka angielskiego w kaliskim Liceum i Szkole Podstawowej, Pauli Kononowicz – Nowak, która współpracuje z organizacją AIESEC.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej