Uczniowie z technikum uczą młodszych jak być bezpiecznym

  • Napisane przez  SP
Uczniowie z technikum uczą młodszych jak być bezpiecznym

Uczniowie Technikum Samochodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim realizują projekt profilaktyczny, którego głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz popularyzowanie wiedzy wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego na temat używania elementów odblaskowych. Projekt obejmuje swoim zasięgiem cały teren powiatu drawskiego.
W związku z realizacją projektu opracowano baner „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” zachęcający do noszenia kamizelek i elementów odblaskowych.


Baner oraz kamizelki odblaskowe zostały przekazane podczas spotkań edukacyjnych, które odbywają się cyklicznie w roku szkolnym 2017/2018, dzieciom z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim. Kamizelki odblaskowe ufundował Ośrodek Szkolenia Kierowców Mirosław Melnyczok.
Uczniowie i najmłodsi uczestnicy ruchu znaleźli się na wspólnym zdjęciu, które zostało zgłoszone do konkursu „Dzień z kamizelką” ogłoszonego przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego.
Młodzież z Technikum Samochodowego ma szansę w praktyce wykorzystywać zdobywaną wiedzę nie tylko z zakresu mechaniki pojazdowej, ale również z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Koordynatorem projektu jest Mirosław Melnyczok.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto