Jak prawidłowo dobrać roletę do okna?

  • Napisane przez  rolety.eu
Jak prawidłowo dobrać roletę do okna?

W kwestii rolet wybór jest ogromny, warto jednak wcześniej zastanowić się jaki typ będzie pasował nie tylko do okna, lecz również do wnętrza, bo rolety mają dziś obecnie  charakter dekoracyjny, i zamiast wieszania ciężkich firan czy zasłon wystarczy dobrać odpowiednią roletę, by cieszyć się efektem.

Dobór rolety- na co zwrócić uwagę?

Prawidłowo dobrana roleta musi przylegać do ramy okiennej. Decydując się na rolety dzień-noc można zakupić już gotowe do samodzielnego montażu, jak i zlecić ich wykonanie. Druga opcja będzie lepsza, gdyż rolety na zamówienie wbudowane są w specjalną kasetkę, więc cały system mocujący nie jest widoczny a sam materiał ukryty jest w prowadnicach. Oczywiście jakość materiału, kolor czy wzór również stanowią istotną kwestię, więc ten temat też trzeba przemyśleć, zwłaszcza jeśli rolety mają służyć w każdym oknie. By efekt był zadowalający rolety powinny być w tym samym kolorze, choć to tak naprawdę zależy już od gustu.

Gdzie kupić rolety?

Obecnie rolety można kupić nawet w marketach, warto jednak zadać sobie pytanie, czy będą faktycznie dobre, bo niestety cena ma znaczny wpływ na ich jakość. Najlepiej jest kupować je pod zamówienie, wtedy uzyska się oczekiwany rezultat. Największy wybór rolet można znaleźć na rolety.eu , gdzie na pewno bez trudu uda się dobrać i wzór i odpowiedni rodzaj tkaniny.

Efekty nieprawidłowego montażu rolet

Źle dopasowana roleta nie będzie spełniała swojej funkcji, a i efekt wizualny nie będzie też zadowalający. Źle zaczepione uchwyty będą powodowały, że materiał krzywo się będzie zwijał. Oczywiście zbyt szeroka lub za wąska roleta również nie da oczekiwanych rezultatów, dlatego ważne jest, by najpierw dokładnie zmierzyć okno, a dopiero później wybrać się na zakup rolet.

Jakie rolety są warte uwagi?

To jaki rodzaj rolety zostanie wybrany zależy już tylko o indywidualnych potrzeb. Można powiedzieć, że każda roleta, jeśli ma dobrą jakość i jest poprawnie zamontowana spełni swoją funkcję. Warte uwagi są rolety:

  • dzień-noc,

  • rolety w kasecie PCV,

  • rolety mini,

  • rolety wolnowiszące,

  • rolety PCV z prowadnicami.

Nie wiedząc jaki rodzaj rolety będzie najlepszy, warto wcześniej skorzystać z porady fachowców, bo źle dobrane, jak i nieprawidłowo zamocowane mogą tylko zepsuć efekt.

Popularne rolety dzień-noc czy warto?

Rolety typu dzień-noc są obecnie najpopularniejsze i nic dziwnego, bo są zarówno osłoną okna, jak i idealną dekoracją. Wybierając taki typ rolety nie ma potrzeby już stosowania dodatkowych firan czy zasłon, więc idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Są komfortowe, bo to ilość światła, jaka wpada do wnętrza może być dowolnie regulowana. Dużą zaletą rolet dzień-noc jest też fakt, iż są wykonywane z materiałów, które nie nagrzewają się pod wpływem promieni słonecznych, więc z utrzymaniem odpowiedniej temperatury we wnętrzu nie ma problemu. Również w kwestii czyszczenia rolet sprawa jest prosta, gdyż bez trudu można je czyścić, bez obaw, że materiał ulegnie zniszczeniu.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto