Angażowanie pracowników w szkolenia BHP

  • Napisane przez  gpsbhp.eu
Angażowanie pracowników w szkolenia BHP

 Własna firma to ogromna duma. Jednak oprócz tych pozytywnych odczuć, pojawiają się także wątpliwości, kłopoty i wiele niewiadomych. Jeśli nie prowadzisz swojej firmy długo, to z pewnością towarzyszy ci wiele takich uczuć. Co prawda ci, którzy mają już firmę kilka lub kilkanaście lat, są już doświadczeni , posiadają szeroką wiedzę i wiedzą jak radzić sobie w określonych sytuacjach. Jednakże, zdarzają się takie sytuacje, kiedy nawet ci profesjonalni zarządcy firmy mają wątpliwości lub nie wiedzą co zrobić. Najwięcej jednak niewiadomych i wątpliwości jest na początku prowadzenia działalności.

Najczęściej właściciele firm sami chcieliby sobie ze wszystkim radzić. Często dotyczy to księgowości oraz pracowników. I jeden pomysł i drugi jest zły. Na księgowości trzeba się znać, aby nie popełnić żadnego błędu, ponieważ w przypadku kontroli mogą pojawić się spore problemy. W przypadku pracowników, jeśli ktoś nie chce, nie musi ich mieć. Jeżeli jednak chce osiągać wysokie zyski i cały czas podnosić poprzeczkę, to nie ma wyjście, ponieważ się nie rozdwoi i w końcu ktoś do pracy potrzebny będzie. Najczęściej obawy co do pracowników podyktowane są wysokimi opłatami w postaci podatków. Bowiem nie dość, że trzeba dać wypłatę, to jeszcze taką samą kwotę odprowadzić w postaci podatków. Dlatego na pracownika decydują się te firmy, które są w stanie go opłacić. Jednak oprócz opłat, konieczne jest przygotowanie pracownika do pracy.

Szkolenia BHP

Zapewne nie raz miałeś już pracę i ja zmieniałeś, więc przechodziłeś szkolenie BHP. Zawsze wszyscy reagują na nie głębokim westchnięciem. Ty jako pracodawca, także będziesz musiał takie szkolenie dla pracowników przeprowadzać, bez względu na to czy jest on jeden czy kilku. Najczęściej wybierana forma to jakiś film o niebezpieczeństwie w pracy, omawianie przypadków oraz wyszczególnienie tego czego robić nie można oraz jak prawidłowo korzystać z dostępnych maszyn na miejscu pracy. Takie szkolenie ma jedną podstawową wadę: jest piekielnie nudne. Nikt więc nie ma ochoty w nim uczestniczyć, wszyscy są zaspani i znudzeni. Tymczasem, takie szkolenie jest bardzo ważne i może uratować zdrowie i życie pracowników.

Firma szkoleniowa

Poszukując osoby, która szkolenie przeprowadzi na pewno zauważyłeś jedną rzecz: jest ich na rynku całe mnóstwo. Jednak wszyscy mają jedną, podstawową wadę, bowiem nie potrafią zaciekawić szkoleniem, tylko mówią to co muszą i na tym koniec. W dzisiejszych czasach to trochę za mało, potrzebne jest inne podejście, które zainteresuje pracowników, ponieważ inaczej będzie się kojarzyć z nudnym i smutnym obowiązkiem. Jeśli chcesz, aby szkolenie było jak najbardziej efektywne, a pracownicy pozytywnie na nienastawieni, to musisz poszukać kogoś, kto będzie potrafił dobrze poprowadzić takie szkolenie. Przydadzą się tutaj specjaliści tacy jak np. gpsbhp.eu/oferta/szkolenia-bhp. Sprawią oni, że twoi pracownicy chętnie będą brać udział w szkoleniach, zainteresują się nimi oraz będą posiadać znacznie większą widzę na temat BHP, niż w przypadku standardowego, nudnego szkolenia. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto