Sprawa brutalnego katowania dzieci. Chcieli zabić. Podejrzanym grozi dożywocie

  • Napisał 
Sprawa brutalnego katowania dzieci. Chcieli zabić. Podejrzanym grozi dożywocie

Każdy mieszkańców powiatu zna sprawę katowania dwóch chłopców przez matkę i jej konkubenta. Dzieci ledwo przeżyły. O sprawie wielokrotnie informowaliśmy.
We wrześniu (29-09-2017) prokuratura w Gdański poinformowała o zmianie kwalifikacji zarzutów wobec podejrzanym na usiłowanie zabójstwa.
Dziś od nowa media wskazują ten temat, a to za sprawą aktu oskarżenia wobec matki dwójki dzieci oraz jej partnera. Gdańska prokuratura zarzuca obojgu usiłowanie zabójstwa chłopców oraz znęcanie się nad nimi.

Sprawa w sądzie_1

Jak pisze Gazeta Wyborcza

Częściowo przyznają się do winy: Podejrzani w bardzo ograniczonym zakresie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów - informuje prokuratura. Oboje kwestionują zamiar pozbawienia dzieci życia.

Więcej światła na sprawę rzuca Newsweek

Chłopcy byli brutalnie bici, kopani, rzucani o meble i ściany…..Matkę dwójki chłopców i jej partnera oskarżono o usiłowanie zabójstwa, psychiczne i fizyczne znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dziećmi, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Za takie czyny grozi nawet dożywotnie więzienie.

Sprawa w sądzie_9

Rzecznik podkreślił, że działania oskarżonych cechowała wyjątkowa brutalność. – Charakter, ilość i rodzaj obrażeń wskazują na to, że sprawcy, działając z zamiarem ewentualnym, czyli przewidując możliwość i godząc się na to, usiłowali pozbawić życia pokrzywdzonych. Dzieci były również wielokrotnie zmuszane do czynności seksualnych.

Nad dziećmi znęcał się głównie mężczyzna, natomiast wina kobiety polegała głównie na przyzwoleniu na takie traktowanie chłopców.

O sprawie traktują praktycznie wszystkie najważniejsze media ogólnopolskie i lokalne.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto