Serce w Kratkę aktywnie działa. Wiecie co to za pomysł?

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Serce w Kratkę aktywnie działa. Wiecie co to za pomysł?

W Zakładzie Karnym w Wierzchowie wychowawcy mjr Maciej Słomka , mł. chór. Przemysław Mazur prowadzą program readaptacji społecznej skazanych „Serce w Kratkę” ,którego celem jest między innymi działalność charytatywna. Zespół pomocy charytatywnej „Serce w kratkę” tworzą skazani Michał ,Emil, Paweł, Józef. Od kilku lat wspierają dzieci i młodzież zamieszkujących Gminę Wierzchowo, podopiecznych OREW Gudowo, oraz inne potrzebujące rodziny z terenu całej Polski.
Jak sami twierdzą daje im to niesamowitą satysfakcję i zadowolenie. To wielka przyjemność móc ofiarować coś od siebie.
W tym roku wielu skazanych przyłączyło się do grupy i wsparło swoimi datkami cel akcji. Dzięki temu „Serce w kratkę” przygotowało ponad 60 paczek. Zostały one ofiarowane dzieciom w OREW Gudowo, a także rodzinom zamieszkującym teren Gminy Wierzchowo.


To więzienny Mikołaj kolejny razy uradował dzieci w Gudowie. Radość i zadowolenie na twarzach maluchów były najlepsza nagrodą dla ofiarodawców.
Celem odbywania kary jest wzbudzanie w skazanym woli współdziałania w kształtowaniu jego społecznie pożądanych postaw - tak mówi przepis, a działalność charytatywna grupy jest jego praktycznym aspektem. Uwrażliwienie na innych ludzi, budowanie poczucia odpowiedzialności to kierunki resocjalizacji, które realizujemy jednostce.
Poczucie sprawczości pozwala uwierzyć we własne możliwości, a co za tym idzie doprowadzić do trwałej zmiany w życiu osoby skazanej.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto