Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powiatowe Święto Policji

  • Napisane przez  mł.asp. Agnieszka Waszczyk
W Drawsku Pomorskim odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji, podczas której, przy udziale zaproszonych gości, policjantom wręczono mianowania na wyższe stopnie policyjne.
 
23 lipca w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pom. odbyła się uroczystość związana z obchodami Święta Policji. 
Razem z policjantami w gali uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości oraz licznie zaproszeni goście.
Uroczystość zaszczycił swoją obecnością I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka.
Po oficjalnym rozpoczęciu gali Komendant Powiatowy Policji w Drawsku Pom. mł. insp. Jarosław Smolarek skierował szczególne podziękowania dla wszystkich policjantów za zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków oraz  wkład w kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji.
Jak co roku głównym punktem uroczystości było wręczenie funkcjonariuszom aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awanse za wzorową i sumienną służbę otrzymało 34 policjantów:
-w korpusie oficerów młodszych – 1,
-w korpusie aspirantów – 10,
-w korpusie podoficerów – 21,
-w korpusie posterunkowych - 2.
 
Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie za szczególny wkład pracy, sumienność, zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych okolicznościowymi, imiennymi ryngrafami wyróżnił dwie pracownice cywilne drawskiej Komendy.       
 
W swoich przemówieniach zarówno I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Szczecinie jak też Komendant Powiatowy Policji w Drawsku Pom. szczególnie dziękowali przedstawicielom władzy gmin i powiatu za zaangażowanie i wsparcie jakim na co dzień obdarzani są funkcjonariusze podczas wykonywania swoich służbowych obowiązków. 
W imieniu władz samorządowych oraz zaproszonych gość głos zabrał Wicestarosta Andrzej Brzemiński, który podziękował policjantom za rzetelną i sumienną służbę na rzecz społeczności lokalnej.
 
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej