Mikołajki w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych

  • Napisane przez  SP
Mikołajki w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych

6 grudnia, w sali sportowej Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie przy ulicy Seminaryjnej w Drawsku Pomorskim zgromadzili się podopieczni Placówki, ich rodzice, a także rodziny zastępcze współpracujące z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możliwość wspólnej zabawy i aktywnie spędzonego czasu to wspaniała perspektywa na rodzinne spotkanie.
Zebranych gości powitał Dyrektor ZPET w Bobrowie, Krystian Ignacak. Na Mikołajki przybył także Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz.
Dla dzieci i młodzieży zorganizowano szereg atrakcji – tradycyjnie pojawił się święty Mikołaj z prezentami, który… przyjechał bowiem na motorze.
Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: Mikołajki jak z bajki – każdy mógł przebrać się za ulubioną bajkową postać. Wspaniałą zabawę umilał zespół Grucha Band, a dzieci bawiły się w towarzystwie animatorów: Olafa, Mini i Minionka. Nie zabrakło ciekawych konkursów, wspólnych pląsów i występów karaoke. Uczniowie ZPET uczestniczyli również w pokazach Grupy Rescue Team z Czaplinka.


Jak co roku imprezę wspierali wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim i podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Trzcińca. Z wizytą przybyli także wychowankowie Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny z Dyrektor Magdą Madalińską oraz wspaniałymi prezentami dla kolegów i koleżanek.
Tego samego dnia swoje małe Mikołajki obchodzili podopieczni przedszkola ZPET w Bobrowie. W czasie zabawy rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą bombkę. Patronat nad konkursem objął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. Nie zabrakło atrakcji – dmuchany zamek, odwiedziny uczniów z klasy policyjno-penitencjarnej z liceum z Kalisza Pomorskiego. Maluchy było bardzo zadowolone!

Mikołajkowe spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, wsparcia udzieliła Dyrektor Alicja Krycka - Sumińska. Atrakcje zapewnił Mirosław Melnyczok oraz Wioletta Szczecińska, oprawę fotograficzną Krzysztof Magac, a filmowanie Rajmund Jaworski. Słodkości dla dzieci ufundowała Fabryka Czekolady „Mauxion” z Tuczna, a wodę firma Żywiec Zdrój z Mirosławca. To były niesamowite Mikołajki!

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto