Mamo, tato baw się z nami – tak powinny wyglądać małe projekty stowarzyszeń

  • Napisane przez  Mariola Buczkowska-Słomka
Fot. Mariola Buczkowska-Słomka Fot. Mariola Buczkowska-Słomka

UKS ,,Lider” przy Zespole Szkół w Świerczynie 30 listopada zakończył realizację projektu dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu ,,Społecznik”. Inicjatywa pt.
,,Mamo, tato baw się z nami- tworzymy przestrzeń dla wielopokoleniowych zabaw ruchowych” została bardzo wysoko oceniona przez komisję konkursową, uzyskując 5 lokatę na 500 wniosków. Pozyskana kwota dofinansowania została całkowicie przeznaczona na zakup materiałów i sprzętu sportowego ,niezbędnych do przygotowania miejsca zabaw. Realizacja zaplanowanych zadań była dużym wyzwaniem, ale dzięki pomocy i zaangażowaniu grupy kompetentnych rodziców udało się osiągnąć zaplanowane efekty. To właśnie współpraca rodziców, dzieci i pomysłodawcy była kluczem do spełnienia tak ciekawego działania. Najpierw wspólna praca nad przygotowaniem miejsc zabaw, a potem wspólna zabawa. Rodzice przypominali sobie zabawy z dzieciństwa jednocześnie ucząc swoje pociechy aktywnego spędzania wolnego czasu. Wspólna praca , gry, zabawy były największą wartością projektu.

Najstarsi uczniowie i niezawodni rodzice zaadaptowali plac przed szkołą na miejsce zabaw i wypoczynku. Zostało przygotowane boisko do gry w bule, elementy do ćwiczeń wspinaczkowych, ścieżka sensoryczna, makiety zabaw podwórkowych, stoliki i ławeczki.
Gimnazjaliści z pomocą dorosłych zapoznali młodszych uczniów z regułami dawnych zabaw podwórkowych, jak i gier współczesnych. Pod ich kierunkiem, przy wsparciu nauczycieli, uczniowie ze szkoły podstawowej wspólnie bawili się w ,,Klasy”, ,,Państwa”, ,,Kolory”, ,,Podchody”, ,,Cymbergaja”, ,,Kręgle”, ,,Rzutki”, ,,Bule” itp.

Do wspólnej zabawy z dziećmi włączyli się również aktywni rodzice, którzy podczas rodzinnych turniejów bule i badmintona poznawali przepisy tych wartościowych gier rekreacyjnych. W turnieju bule uczestniczyło 9 zespołów 3 osobowych, a w rozgrywkach badmintona 5 drużyn deblowych. Podczas sportowych potyczek było dużo emocji , ale to nie wynik był najważniejszy, a wspólnie i aktywnie spędzony czas wolny.

Realizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wspólnej przestrzeni aktywnego wypoczynku. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa: Zbigniewa Katrycza , Jacka i Joanny Kalinowskich , Daniela Grodzińskiego, Dominika i Aleksandry Janickich, Mileny i Dawida Pietrzak, Macieja Słomki, Roberta Sadowiak, Klaudii Kalinowskiej, Tomasza Mielnika, Zofii Gawlik, Andrzeja Laskowskiego, Stanisławy Janickiej, Elżbiety Strugińskiej. 

Intermarche Drawsko

Mamo, tato baw się z nami
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto